עמדת טעינה מומלצת לרכב חשמלי + מדריך

לאחר בדיקה של עשרות סוגי עמדות, עמדת הטעינה המומלצת ביותר היא עמדת הטעינה של איוי אנרג'י.

אחרי מחקר מקיף בין כל החברות המציעות עמדות טעינה לרכב חשמלי, לגבי מהירות הטעינה, נוחות וכמובן האמינות שלהן לאורך זמן. ואחרי ניתוח ביקורות של משתמשים, אלו המסקנות שהגענו אליהן לגבי איזה עמדת טעינה מומלצת.

בתור חובבי רכבים חשמליים אנו יודעים את החשיבות של בחירת עמדות טעינה מומלצות ואיכותית. המעבר לרכב חשמלי הוא חדש לכולנו והוא יכול להיות מעט מרתיע. מעבר לכך שאנו נמצאים בקשר קבוע עם בעלי רכבים חשמליים, היה חשוב לנו לחקור את העניין לעומק כדי להבין את המשמעויות של בחירת עמדת טעינה לרכב חשמלי.

לאחר בדיקות רבות הגענו להחלטה שעמדת הטעינה המומלצת ביותר היא העמדת של איוי אנרג'י. מדובר על עמדת טעינה בעלת חיבור Type 2 אשר מתאימה לכמעט כל סוגי הרכבים בארץ. הספק הטעינה שלה הוא המהיר ביותר בשוק הביתי ומגיע עד ל- 22 קילו ואט.

העמדה חזקה ועמידה בפני גשם ואבק והיא עומדת בתקן CE האירופאי אשר נחשב למחמיר ביותר. יתרון נוסף של עמדת הטעינה המומלצת של איוי אנרג'י הוא שהיא מגיע עם כבל ארוך יחסית באורך של 6 מטר ולכן יהיה נוח לחבר אותה בזמן הטעינה.

הבחירה שלנו: EV Energy

עמדת טעינה לרכב חשמלי מומלצת

יתרונות מרכזיים

  • הספק טעינה מקסימלי של 22kW-32A (תלת פאזי)
  • כבל טעינה ארוך במיוחד באורך של 6 מטרים
  • שליטה מלאה ע"י אפליקציה
  • עומדת בתקן CE המחמיר ביותר

עמדת הטעינה של איוי אנרג'י היא המנצחת שלנו. היא העמדה עם הספק הטעינה המהיר ביותר בשוק (22 קילו ואט) היא מגיעה עם אפשרות שליטה דרך אפליקציה ובעלת חיבור Type 2 המתאים כמעט לכל סוגי הרכבים החשמליים ורכבי הפלאג אין בישראל.

ev-energy

איך לבחור עמדת טעינה לרכב חשמלי

בחירת עמדת טעינה לרכב חשמלי חיונית לבעלי רכבים חשמליים, מכיוון שהיא משפיעה ישירות על מהירות הטעינה והנוחות הכללית של הטעינה בבית. עם הפופולריות הגוברת של כלי רכב חשמליים, בעלי בתים רבים מחפשים דרכים אמינות ויעילות להטעין את רכביהם בבית.

יש לקחת בחשבון מספר גורמים בעת בחירת מטען מומלץ לרכב חשמלי, כגון תפוקת הכוח המקסימלית של המטען, תאימות למערכת הטעינה של הרכב וזמינותן של תכונות חכמות עובדה זו נכונה גם כאשר מחפשים עמדת טעינה פלאג אין מומלצת.

חשוב להבין את קצב הטעינה המקסימלי של הרכב ואת הקיבולת החשמלית של הבית כדי לבחור מטען תואם שיוכל לענות על צרכי הטעינה מבלי לגרום לבעיות חשמל. בנוסף, תכונות חכמות, כגון קישוריות Wi-Fi ותזמון, יכולות לעזור לשפר את חווית הטעינה הכוללת, ולהציע יותר שליטה ונוחות בניהול התהליך.

יתרה מכך, איכות הבנייה, מהירות הטעינה ושירות הלקוחות המסופקים על ידי היצרנים של מטעני רכב חשמלי ביתיים הם היבטים חיוניים שיש לקחת בחשבון. על ידי בחינה יסודית של כל אחד מהקריטריונים הללו והערכת דרישות אינדיבידואליות, בעלי בתים יכולים לקבל החלטה מושכלת ולבחור את מטען החשמל הביתי המתאים ביותר לרכב החשמלי שלהם. החלטה זו לא רק תבטיח תהליך טעינה ללא טרחה, אלא גם תתרום לחוויית בעלות על רכב חשמלי יעיל ומהנה יותר.

מחיר עמדת טעינה לרכב חשמלי

העלות של עמדת טעינה ביתית רכב חשמלי משתנה בהתאם לסוג ולמפרט שלו. מטען ביתי טוב יעלה בדרך כלל בין 2,500 ₪ ל- 3,500 ₪. חיוני לבחור מטען התואם לרכב החשמלי ולמערכת החשמל של הבית. עבור רוב בעלי הבתים, עדיף מטען ברמה 2 עם זרם של 32 אמפר, מכיוון שהוא מציע זמני טעינה מהירים יותר בהשוואה למטען ברמה 1.

מחיר התקנת עמדת טעינה

עלויות ההתקנה של עמדת טעינה ביתית יכולות לנוע בין 2,000 ל- 10,000 ₪ בממוצע. הדבר תלוי בגורמים כמו מורכבות ההתקנה, קיבולת החשמל של הבית וכל שדרוגים נדרשים למערכת החשמל. חיוני להזמין חשמלאי מוסמך כדי לוודא שעמדת הטעינה מותקנת בצורה נכונה ובטוחה. חשמלאים מסוימים עשויים להיות מוסמכים לעבוד עם מטעני רכב חשמלי, אז כדאי לבדוק אם יש המלצות וכישורים מקומיים כדי למצוא את איש המקצוע המתאים.

נקודות מרכזיות לגבי עמדת טעינה לרכב חשמלי מומלצת

מטעני רכב חשמלי מגיעים בסוגים שונים, עם מהירויות טעינה ורמות הספק שונות. בעת בחירת עמדת טעינה לרכב חשמלי, חיוני להבין את ההבדלים בין האפשרויות הללו כדי לקבל החלטת רכישה מושכלת.

מטענים ברמה 1: מטענים אלה משתמשים בשקע חשמלי סטנדרטי של 120V והם האפשרות הבסיסית ביותר לטעינת רכב חשמלי. מטענים ברמה 1 יכולים לספק טעינה איטית והם משמשים בדרך כלל לטעינת לילה. הם בדרך כלל זולים יותר, אבל לא תמיד הם הבחירה היעילה ביותר לצרכי טעינה.

מטענים ברמה 2: מציעים זמן טעינה מהיר יותר, מטענים ברמה 2 דורשים חיבור חשמלי של 240V. מטענים אלה פופולריים עבור התקנות ביתיות מכיוון שהם יכולים למלא את הסוללה של רכב חשמלי מהר הרבה יותר מאשר מטענים ברמה 1. בעת בחירת מטען ברמה 2, חיוני לקחת בחשבון את האמפראז' של המטען שיעבוד עם המכונית ואת הקיבולת החשמלית הזמינה של הבית.

לפני רכישת עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי, כדאי לשקול את הגורמים הבאים:

  1. מהירות טעינה וכוח: קבעו את מהירות הטעינה הרצויה בהתבסס על הדרישות והרגלי הנהיגה היומיומיים של הרכב החשמלי. מטעני זרם גבוה יותר יכולים להציע זמני טעינה מהירים יותר, אך תמיד להבטיח את התאימות של הרכב לסוג המטען.
  2. קיבולת החשמל של הבית: בדקו את הקיבולת החשמלית הזמינה של הבית כדי לוודא שהוא יכול להכיל את הצריכה של עמדת הטעינה. התייעצו עם חשמלאי מורשה לקבלת הדרכה נוספת.
  3. דרישות התקנה: צורך בהתקנה על ידי חשמלאי מוסמך. עלויות ההתקנה יכולות להשתנות בהתאם לתשתית הבית ולצרכי פריסת התשתיות בביתכם.
  4. מחיר עמדת הטעינה: עלות עמדות טעינה לרכב חשמלי יכולה לנוע בין 2,500 ₪ ל- 3,500 ₪, בהתאם לתכונות וליכולות של העמדה.

על ידי הבנת גורמי המפתח הללו וההבדלים בין מטענים ברמה 1 ורמה 2, בחירת מטען רכב חשמלי ביתי יכולה להיות תהליך פשוט ומושכל יותר עבור הקונים.

תהליך התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי

תהליך התקנת עמדת טעינה ביתית כולל כמה שלבים חיוניים וכדאי לבחור חשמלאים מומלצים להתקנת עמדת טעינה לרכב החשמלי שלכם. ראשית, חשוב להעריך את התשתית החשמלית של בית המגורים לפני בחירת מטען מתאים. מומלץ להתייעץ עם חשמלאי מקצועי כדי למנוע בעיות התאמה ולהבטיח התקנה נכונה.

ברגע שתשתית החשמל נחשבת מתאימה, השלב הבא הוא לבחור מטען רכב חשמלי העונה על צרכים והעדפות ספציפיות. גורמים שיש לקחת בחשבון כוללים מהירות טעינה, תפוקת כוח, אפשרויות צמודות לקיר או ניידות ואסתטיקה עיצובית. על ידי הערכת קריטריונים אלה, ניתן לבחור מטען מתאים להתקנה.

התקנת עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי כרוכה לעתים קרובות במספר היבטים. מטען רכב חשמלי דורש חיווט קשיח למערכת החשמל, לכן יש צורך בחשמלאי מוסמך כדי להשלים את ההתקנה בצורה בטוחה ויעילה.

יש להתקין את המטען במקום נגיש בקלות, ולספק מקום רב לתמרון כבל הטעינה וחיבורו לרכב. יתר על כן, מטען רכב חשמלי צריך להיות מאובטח בגובה אופטימלי לנוחות המשתמש, מה שמבטיח חווית טעינה נוחה.

לבסוף, העלויות הכרוכות בהתקנת מטען רכב חשמלי ביתי עשויות להשתנות מאוד. מספר משתנים יכולים להשפיע על ההוצאות, כגון סוג מטען רכב חשמלי, עבודת החשמל הדרושה והבדלים אזוריים בעלויות העבודה.

על ידי ביצוע שלבים אלה והתחשבות בגורמים החיוניים, תהליך ההתקנה של עמדה לרכב חשמלי יכול להתבצע בצורה חלקה ויעילה. התוצאה היא פתרון טעינה נוח ונגיש לכלי רכב חשמליים, התורם לעתיד ירוק ובר קיימא יותר.

סוגים של עמדות טעינה ביתיות לרכב חשמלי

עמדות טעינה רמה 1

עמדות טעינה ברמה 1 הם הסוג הבסיסי ביותר של מטעני רכב חשמלי, שכן ניתן לחבר אותם לשקע חשמל רגיל של 120 וולט. מטענים אלו פועלים ביעילות עבור טעינה מזדמנת או עבור רכבים חשמליים עם סוללות קטנות יותר. עם זאת, הטעינה ברמה 1 איטית במידה ניכרת. למרות מהירות הטעינה האיטית, מטענים ברמה 1 קלים לשימוש ואינם דורשים ציוד מיוחד או התקנה.

עמדות טעינה רמה 2

עמדות טעינה ברמה 2 הם שדרוג ממטענים ברמה 1, המציעות טעינה מהירה יותר בהתאם לרכב החשמלי ולדירוג הספק הטעינה של המטען. מטענים אלו דורשים מעגל חשמלי ייעודי של 240 וולט והתקנה מקצועית, מה שהופך אותם למתאימים יותר לשימוש ביתי. בעת בחירת מטען, קחו בחשבון גורמים כמו מקום פנוי ואורך הכבל. מטענים רבים ברמה 2 מציעים גם תכונות חכמות, כמו בקרת אפליקציה ותזמון טעינה, לנוחות נוספת.

עמדות טעינה אולטרה מהירות DC

מטענים מהירים DC, הידועים גם בשם מטענים ברמה 3, מספקים את מהירויות הטעינה המהירות ביותר, ובדרך כלל נותנים לכלי רכב חשמליים טעינה של עד 80% תוך 30 דקות בלבד. עם זאת, מטענים אלו משמשים בעיקר עבור עמדות טעינה מסחריות או ציבוריות שכן הם דורשים מתח גבוה יותר והתקנה טכנית יותר.

חשוב לציין כי מטענים מהירים של DC אינם מתאימים בדרך כלל לשימוש מגורים בשל עלויות ההתקנה הגבוהות ודרישות הספק משמעותיות. בנוסף, לא כל כלי הרכב החשמליים תואמים לטעינה מהירה של DC, ולכן חיוני לבדוק את יכולות הטעינה של הרכב שלך.

כדי לבחור את המטען המתאים לבית שלך, שקול גורמים כגון גודל הסוללה של הרכב החשמלי, מקום חניה פנוי, דפוסי נהיגה אופייניים ותקציב לציוד והתקנה של מטען.

תכונות עמדת טעינה שכדאי לחפש

מהירות טעינה

גורם מכריע אחד שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מטען רכב חשמלי ביתי הוא מהירות הטעינה. מטעני רכב חשמלי ביתיים מגיעים בשתי רמות: רמה 1 (120 וולט) ורמה 2 (240 וולט). מטענים ברמה 1 משתמשים בשקע סטנדרטי בקיר ומספקים טעינה איטית יותר.

בעוד שמטענים ברמה 2 דורשים מעגל ייעודי ומציעים טעינה מהירה יותר, ובדרך כלל מוסיפים טווח של 12 עד 60 מייל לשעה של טעינה. עבור רוב בעלי רכב חשמלי, מטען ברמה 2 הוא הבחירה המועדפת בשל היעילות והנוחות שלו.

תכונות חכמות

מטעני רכב חשמלי ביתיים מודרניים מגיעים לרוב עם תכונות חכמות המאפשרות למשתמשים לנטר ולשלוט בטעינה מרחוק באמצעות אפליקציות לסמארטפון. תכונות אלו עשויות לכלול תזמון, מעקב אחר צריכת אנרגיה ושילוב עם מכשירי בית חכם אחרים או פאנלים סולאריים. בעת בחירת מטען רכב חשמלי, כדאי לשקול אילו מהתכונות החכמות הללו חשובות כדי לפשט ולשפר את חווית הטעינה.

אורך כבל הטעינה

אורך הכבל של מטען רכב חשמלי יכול להשפיע על הרבגוניות שלו בתרחישי חניה שונים. מטעני רכב חשמלי מגיעים עם כבלים באורך שבין 5 ל- 8 מטר או יותר. כבל ארוך יותר מציע גמישות רבה יותר בהגעה ליציאת הטעינה של המכונית, מה שהופך אותו לנוח יותר עבור מצבי חניה שונים.

על המשתמשים למדוד את המרחק מהמקום שבו מותקן המטען ליציאת הטעינה של הרכב שלהם ולבחור מטען עם אורך כבל מתאים.

עמידות במזג אוויר

מטעני רכב חשמלי ביתיים צריכים להיות עמידים בפני מזג אוויר, במיוחד אם הם יותקנו בחוץ. מטענים עמידים בפני מזג אוויר יכולים לעמוד בפני פגעי מזג האוויר ולהמשיך לתפקד באופן אמין בתנאי מזג אוויר שונים כגון גשם, שלג או טמפרטורות גבוהות. הקפד לבדוק את מפרטי המכשיר כדי לוודא שהמטען הנבחר בנוי מחומרים עמידים בפני מזג אוויר ובעל דירוג מתאים להתקנה חיצונית.

על ידי הערכת תכונות המטען הללו בעת בחירת מטען רכב חשמלי ביתי, בעלי רכב חשמלי יכולים למצוא מטען העונה בצורה הטובה ביותר על הצרכים וההעדפות שלהם. על ידי התמקדות במהירות הטעינה, תכונות חכמות, אורך כבל ועמידות בפני מזג אוויר, המשתמשים יכולים לקבל החלטה מושכלת שתשפר את חוויית הרכב החשמלי שלהם.

עמדת טעינה ביתית מומלצת: הבחירה שלנו

עמדת הטעינה הביתית המומלצת שלנו היא של איוי אנרג'י אשר כבשה אותנו בזכות האיכות והפשטות שלה.

מעבר לעובדה שהמפרט שלה הוא האיכותי ביותר לדעתנו, היא גם לדעת המשתמשים העמדה המוצלחת ביותר. מעבר לעיצוב החדשני, ולאפשרויות השליטה, מדובר על עמדה איכותית, ועמידה לאורך זמן. כמובן שזו רק דעתנו ואנו תמיד ממליצים לבצע את כל הבדיקות הנדרשות, וכך ולוודא שתקבלו את העמדה הטובה ביותר לצרכים הספציפיים שלכם.

כותב המאמר: סהר אוחיון

כותב ראשי בצוות של חנונים טכנולוגיים

כחובב טכנולוגיה מושבע, כניסתם של הרכבים החשמליים ועמדות הטעינה לשוק, התגלו כמרגשים הרבה יותר מאשר להמתין ליציאתו של האייפון החדש. באתר ספארק פלאג אני אעזור לכם להבין לעומק את העולם המרגש של רכבים חשמליים ועמדות טעינה.

מאמרים מומלצים

מתי מטעינים רכב חשמלי?

בעלי רכבים חשמליים נהנים מהנוחות של טעינת רכבם בבית, יתרון על פני מכוניות מסורתיות המונעות ...

מידע נוסף

חשיבות מפסק פחת לעמדת טעינה

מפסקים מגנים על מעגלים חשמליים על ידי הפסקת זרימת הזרם כאשר הוא חורג ממגבלה מוגדרת ...

מידע נוסף