עמדת טעינה לרכב חשמלי ב.מ.וו IX2

עמדת טעינה 32 אמפר 22kW

 • עמדת טעינה עם חיבור Type 2
 • הספק טעינה מקסימלי של 22 קילו ואט - 32 אמפר 
 • כבל טעינה באורך 6 מטרים
 • שליטה על ידי אפליקציה וניהול זמני הטעינה, זרם הטעינה ועוד. התחברות עם בלוטוס
 • עומדת בתקן האירופאי CE המחמיר ביותר בעולם
 • דירוג אטימה גבוה במיוחד למים ואבק: IP65
 • שנתיים אחריות מלאה בתקנה ע"י חשמלאי מוסמך
 • משלוח לכל הארץ בעלות של 49.90 ש"ח בלבד

  למידע נוסף:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


  או התקשרו:
  077-997-1188

  העלייה של כלי רכב חשמליים צברה במהירות אחיזה ברחבי העולם, וה-BMW iX2 היא דוגמה מצוינת למעבר הזה לעבר תחבורה בת קיימא. כרכב שטח חשמלי לגמרי צפוי להשיק בסתיו 2023, ה-iX2 משלב את העיצוב האיקוני של BMW עם טכנולוגיית הדור הבא, הכוללת היבט קריטי לבעלי רכב חשמלי – תשתית הטעינה.

  כדי לענות על הצרכים של בעלי iX2, רשת של עמדות טעינה תואמות חיונית כדי לאפשר טעינה נוחה ויעילה. ה-iX2 מצויד במטען מובנה של 11 קילוואט לטעינת AC Type 2 כסטנדרט, המאפשר טעינה של מקסימום 11 קילוואט גם בחיבור למטען מהיר בעל תפוקה מדורגת גבוהה יותר. יתרה מכך, ה-BMW iX2 מתגאה ביכולות טעינה מהירות במיוחד של עד 195 קילוואט DC, מה שמפחית משמעותית את הזמן הדרוש לטעינה מלאה של הרכב ולשפר את חווית הנהיגה הכוללת.

  סקירה כללית של עמדות הטעינה של BMW iX2

  תאימות עמדת טעינה

  הרכב החשמלי ב.מ.וו IX2 מציע תאימות לעמדות טעינה שונות כדי להקל על תהליך הטעינה שלו. בעת טעינה בבית, מומלץ מטען נייח רמה 2 או מטען מהיר גמיש (240V/9.6kW), שבדרך כלל יכול לטעון את הסוללה תוך כ-3 שעות ו-30 דקות עד 4 שעות ו-30 דקות. לטעינה תוך כדי תנועה, ישנן עמדות טעינה ציבוריות רבות זמינות.

  סוגי קישוריות טעינה

  כדי להטעין את הב.מ.וו IX2, הרכב משתמש בתקן הטעינה של מערכת הטעינה המשולבת (CCS), המורכב מיציאת כניסת AC ו-DC משולבת. מחבר Type 2 משמש לחלק העליון של כניסת הכניסה לטעינה בבית או בנקודות AC איטיות ומהירות ציבוריות. בעת שימוש בעמדות טעינה ציבוריות, התאימות עשויה להשתנות, לכן חיוני לוודא שעמדת הטעינה תומכת בתקן CCS ובמחבר Type 2 כדי להטעין ביעילות את ה-BMW iX2.

  עלויות עמדת טעינה

  הוצאות התקנה

  כאשר בוחנים את העלויות של עמדות טעינה עבור ב.מ.וו IX2, חיוני לקחת בחשבון את הוצאות ההתקנה. אלה יכולים להשתנות בהתאם לגורמים כגון סוג המטען והאם הוא מותקן בפנים או בחוץ.

  התקנה מקצועית על ידי חשמלאי מוסמך מבטיחה שעמדת הטעינה מוגדרת כראוי ועומדת בדרישות הבטיחות. בהתאם לנסיבות ספציפיות, עלויות ההתקנה עשויות לנוע בין 1,000 ל-5,000 ₪. גורמים המשפיעים על עלות ההתקנה כוללים היתרים, שדרוגי מערכת חשמל ועמלות עבודה.

  עלויות תפעול

  בנוסף להוצאות מראש, יש לקחת בחשבון גם את עלויות התפעול השוטפות של עמדת טעינה. הכוח המניע העיקרי מאחורי עלויות אלו הוא מחיר החשמל, המשתנה בהתאם לסוג נקודת הטעינה וליעילות המנוע של הרכב החשמלי.

  הנה פירוט של סוגי נקודות הטעינה ומהירויות הטעינה שלהן להבנה טובה יותר:

  • טעינה ברמה 1: שקע חשמלי סטנדרטי, המספק טעינה של כ-6-8 ק"מ לשעה.
  • טעינה ברמה 2: עמדת טעינה מקצועית, המציעה טעינה של כ-30 מייל לשעה, עם טעינה מלאה תוך כ-12 שעות.
  • טעינת DC מהירה/מהירה: מספק את מהירויות הטעינה המהירות ביותר, מאפשר טעינה של 10% עד 80% תוך 31 דקות בלבד, ומספק טווח של 340 ק"מ.

  עלות החשמל לטעינת ה-BMW iX בישראל משתנה בהתאם לגורמים כמו מיקום, שעה ביום ושיטת הטעינה בה נעשה שימוש. חיוני לחקור את תעריפי השירותים המקומיים ואת דמי עמדת הטעינה כדי להגיע להבנה מדויקת של עלויות התפעול השוטפות. בנוסף, מומלץ להגביל את הטעינה המהירה ל-80% מקיבולת הסוללה כדי לשמור על בריאות הסוללה האופטימלית.

  טיפים לטעינה מקסימלית יעילה

  זמן טעינה אופטימלי

  בעת טעינת ב.מ.וו IX2, חיוני למצוא את זמן הטעינה היעיל ביותר. כדי להשיג זאת, שקול טעינה בעמדת טעינה מהירה DC שיכולה לספק עד 150kW, מה שמאפשר לרכב להיטען מ-10% ל-80% תוך כ-31 דקות, ולספק טווח של 340 ק"מ. עמדות טעינה של רמות 2 (240V/9.6kW) יידרשו כ-3 שעות 30 דקות עד 4 שעות 30 דקות לטעינה מלאה. טעינה במקומות ציבוריים עם מטען של 150kW עשויה להימשך כ-30 דקות לטווח של 229 מיילים.

  תחזוקה וטיפול בסוללה

  תחזוקה נכונה של הסוללה היא חיונית להארכת חיי הסוללה תוך הבטחת ביצועים מיטביים. כמה טיפים לטיפול בסוללה כוללים:

  • הימנע מטעינת יתר: אל תטעין את הסוללה לקיבולת המרבית שלה באופן קבוע, מכיוון שהדבר עלול לפגוע בחיי הסוללה. ל-BMW יש מאגר עליון למניעת טעינת יתר גם כשהמד מצביע על 100%.
  • ניהול טמפרטורה: סוללות מתפקדות טוב יותר בטמפרטורות סביבה מתונות. בתנאי מזג אוויר קיצוניים, ודא שהרכב חונה באזור מוצל או מבוקר אקלים.
  • שימוש קבוע: הקפד להשתמש ברכב באופן קבוע, שכן סרק או אחסון ממושכים עלולים להשפיע לרעה על בריאות המצבר.
  • פעל לפי הנחיות היצרן: הישאר מעודכן בהמלצות התחזוקה העדכניות ביותר שסיפקה BMW עבור ה-iX כדי להבטיח את בריאות הסוללה לטווח ארוך.

  על ידי ביצוע העצות האלה, נהגים יכולים לייעל את תהליך הטעינה תוך שמירה על הביצועים והבריאות הכללית של סוללת BMW iX שלהם.

  כותב המאמר: סהר אוחיון

  כותב ראשי בצוות של חנונים טכנולוגיים

  כחובב טכנולוגיה מושבע, כניסתם של הרכבים החשמליים ועמדות הטעינה לשוק, התגלו כמרגשים הרבה יותר מאשר להמתין ליציאתו של האייפון החדש. באתר ספארק פלאג אני אעזור לכם להבין לעומק את העולם המרגש של רכבים חשמליים ועמדות טעינה.

  מאמרים מומלצים

  מתי מטעינים רכב חשמלי?

  בעלי רכבים חשמליים נהנים מהנוחות של טעינת רכבם בבית, יתרון על פני מכוניות מסורתיות המונעות ...

  מידע נוסף
  עמדת טעינה לרכב חשמלי מומלצת

  עמדת טעינה מומלצת לרכב חשמלי + מדריך

  לאחר בדיקה של עשרות סוגי עמדות, עמדת הטעינה המומלצת ביותר היא עמדת הטעינה של איוי ...

  מידע נוסף