עמדת טעינה לרכב חשמלי סיטרואן C4 X

עמדת טעינה 32 אמפר 22kW

 • עמדת טעינה עם חיבור Type 2
 • הספק טעינה מקסימלי של 22 קילו ואט - 32 אמפר 
 • כבל טעינה באורך 6 מטרים
 • שליטה על ידי אפליקציה וניהול זמני הטעינה, זרם הטעינה ועוד. התחברות עם בלוטוס
 • עומדת בתקן האירופאי CE המחמיר ביותר בעולם
 • דירוג אטימה גבוה במיוחד למים ואבק: IP65
 • שנתיים אחריות מלאה בתקנה ע"י חשמלאי מוסמך
 • משלוח לכל הארץ בעלות של 49.90 ש"ח בלבד

  למידע נוסף:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


  או התקשרו:
  077-997-1188

  הפופולריות הגוברת של כלי רכב חשמליים עודדה יצרני רכב רבים לפתח דגמים חדשים עם טווחים ארוכים ויכולות טעינה יעילות. רכב אחד כזה הוא סיטרואן C4 X, מכונית חשמלית לחלוטין עם טווח WLTP מרשים של עד 360 ק"מ (224 מיילים). ככל שהנהגים ברכב זה ובדגמים חשמליים אחרים ממשיכים לגדול במספרם, ישנה ביקוש עולה לעמדות טעינה אמינות ונוחות בישראל.

  עמדות טעינה לסיטרואן C4 X זמינות בסוגים שונים, העונות על צרכים והעדפות שונות. גישה לאפשרויות הטעינה הציבוריות מאפשרת למשתמשים להטעין את הרכב החשמלי שלהם במהלך הפעילות היומיומית שלהם או במהלך נסיעות למרחקים ארוכים. מצד שני, עמדות טעינה ביתיות מספקות חוויה אישית יותר, עם אפשרויות למטענים חד פאזיים ותלת פאזיים המבוססים על תשתית חשמל.

  זה חיוני לבעלי סיטרואן C4 X להכיר את עמדות הטעינה ואת התכונות שלהן כדי למקסם את היכולות של הרכב החשמלי שלהם. לדעת אילו אפשרויות זמינות והבנת תהליך הטעינה יכולים לשפר משמעותית את חווית הבעלות, ולהוביל למעבר חלק יותר לפתרונות תחבורה ברי קיימא בישראל.

  סקירה כללית של סיטרואן C4 X

  מפרטי רכב

  סיטרואן e-C4 X החדש לגמרי הוא שילוב אטרקטיבי של עיצובי האצ'בק ורכב שטח, שמטרתו לספק ללקוחות אלטרנטיבה ייחודית בשוק הרכב החשמלי. הדגם המשויך לפלח הזה מציע חווית נהיגה נוחה, הודות למנוע החשמלי שלו בהספק של 134 כ"ס וסוללת 50 קילו-וואט.

  ה-e-C4 X בנוי על אותה פלטפורמת CMP ובסיס גלגלים כמו ה-e-C4, אך הוא משווק כ"פאסטבק" או סלון. דגם זה מביא את הפרקטיות ואת גובה הנסיעה הקשורים להאצ'בק תוך הוספת העיצוב המלוטש של סלון לתוספת משיכה. ה-e-C4 X נותן עדיפות לנוחות וחוויית משתמש, מבטיח להיות בחירה מצוינת עבור אלה שמעריכים עיצוב וביצועים כאחד.

  קיבולת סוללה

  מצויד בסוללה של 50 קילו-וואט, סיטרואן e-C4 X מציע מגוון תחרותי בגזרת הרכב החשמלי. עם קיבולת הסוללה הזו, נהגים יכולים ליהנות מנסיעה נוחה וחסכונית באנרגיה, ותהיה להם גישה לאפשרויות טעינה מהירה לטעינה נוחה של כלי הרכב החשמליים שלהם תוך כדי תנועה.

  זמן ומהירות טעינה

  גורמים המשפיעים על זמן הטעינה

  זמן הטעינה והמהירות של רכבים חשמליים של סיטרואן C4 X יכולים להיות מושפעים מכמה גורמים. אלה כוללים את סוג עמדת הטעינה, הספק המטען וקיבולת המצבר של הרכב. הבה נעמיק בכמה מהגורמים הללו להלן.

  • סוג עמדת הטעינה: זמן הטעינה תלוי אם מדובר בעמדת טעינה איטית, מהירה או סופר מהירה. טעינה איטית מצריכה בדרך כלל כבל 3 פינים לסוג 2, וטעינה מהירה דורשת כבל מסוג 2 לסוג 2. לטעינה סופר מהירה, מחבר ה-CCS קשור ליחידת הטעינה.
  • הספק של המטען: זמני הטעינה משתנים בהתאם לתפוקת הכוח של יחידת הטעינה, כגון מטען ברמה 1 בעלת הספק נמוך או מטען ברמה 2 בעלת הספק גבוה.
  • קיבולת הסוללה: קיבולת הסוללה של סיטרואן C4 X היא 50 קילו-וואט, מה שישפיע על זמן הטעינה הכולל.

  חשוב לציין כי זמני הטעינה עשויים להיות מושפעים גם מגורמים כמו טמפרטורת הסביבה, תקינות הסוללה ושימוש ברכב.

  יכולות טעינה מהירה

  גישה ליכולות טעינה מהירה או מהירה יכולה להפחית משמעותית את זמני הטעינה של סיטרואן C4 X. עם קיבולת סוללה של 50 קילוואט, הרכב יכול לחוות את זמני הטעינה הבאים:

  • מטען ברמה 1: טעינה מ-20% ל-80% עם מטען של 1.9 קילוואט יכולה להימשך עד 22.22 שעות.
  • מטען ברמה 2: טעינה מ-20% עד 80% עם מטען של 11-22 קילוואט יכולה לקחת 3.03 עד 1.52 שעות.
  • טעינה מהירה: בעמדת טעינה מהירה ציבורית, ניתן לטעון את הרכב מ-20% ל-80% תוך פחות מ-0.22 דקות.

  טעינה מהירה היא יתרון לנהגים המעוניינים להפחית את זמן הטעינה שלהם כאשר הם צריכים לעבור מרחקים ארוכים או בזמן חירום. על ידי הבנת הגורמים המשפיעים על זמני הטעינה של סיטרואן C4 X, בעלי רכב חשמלי זה יכולים לתכנן ולמטב את חווית הטעינה שלהם, לחסוך זמן וליהנות מהרכב החשמלי שלהם ביעילות.

  התקנה ועלויות

  התקנת עמדת טעינה ביתית

  התקנת עמדת טעינה ביתית עבור סיטרואן C4 X כוללת בעיקר רכישה והתקנה של עמדת טעינה ברמה 2. המחירים למטען ברמה 2 עשויים לנוע בין $300 ל-$1,200 (₪980 עד ₪3,920). בנוסף, עלויות העבודה עבור ההתקנה יכולות לנוע בין $40 ל-$100 (130 עד 330 ₪) לשעה, כאשר העלות הכוללת של התקנת עמדת טעינה ביתית נופלת לרוב בין $1,100 ל-$2,500 (3,600 עד ₪8,200). גורמים המשפיעים על העלות הכוללת כוללים את המיקום, סוג עמדת הטעינה ומיקום החנייה מהארון חשמל.

  ההתקנה עשויה לדרוש את השלבים הבאים:

  • הערכת קיבולת ותשתית חשמל
  • בחירת מיקום מתאים לעמדת הטעינה
  • הבטחת ההיתרים הדרושים
  • השכרת חשמלאי מוסמך לביצוע ההתקנה
  • בדיקת הפונקציונליות והבטיחות של עמדת הטעינה

  עלויות חיוב ציבורי

  בנוסף להתקנת עמדת טעינה ביתית, בעלי סיטרואן C4 X יכולים להשתמש באפשרויות הטעינה הציבוריות לרכב החשמלי שלהם. עמדות טעינה ציבוריות זמינות במקומות שונים, כגון סופרמרקטים, מרכזי קניות וחניונים ציבוריים. עלות השימוש בעמדות טעינה ציבוריות עשויה להשתנות בהתאם לגורמים כמו מהירות הטעינה ומיקום העמדה.

  בעלי סיטרואן C4 X יכולים לבחור מבין אפשרויות הטעינה הזמינות על סמך העדפותיהם, כגון ההספק המרבי והממוצע שמספקת נקודת הטעינה והזמן הדרוש לטעינה מ-10% ל-80%. כדי להגביר את הנוחות ולמטב את חווית הטעינה, על הנהגים להכיר את תעריפי הטעינה, תאימות נקודות הטעינה ורשתות הטעינה הזמינות באזור שלהם.

  YouTube video

  גינוני טעינה וטיפים

  תכנון הפסקת הטעינה שלך

  כאשר מתכננים נסיעה עם רכב חשמלי סיטרואן C4 X, חיוני לקחת בחשבון את המיקומים והזמינות של עמדות הטעינה לאורך המסלול. השתמש באפליקציות שונות כדי למצוא עמדות טעינה מתאימות ולהבטיח שהן תואמות לרכב סיטרואן C4 X.

  ערוך לוח זמנים גס המציין את הזמן האופטימלי לעצירות הטעינה לאורך הדרך, שים לב לשירותים הסמוכים. על ידי כך, הנהגים יכולים לקחת הפסקות בנוחות, לאכול ארוחה או לבצע סידורים מהירים בזמן שהרכב נטען.

  הנחיות שימוש נפוצות

  שמירה על כללי טעינה נאותים בעמדות טעינה ציבוריות היא חיונית להבטחת חוויה חלקה לכל נהגי הרכב החשמלי. הנה כמה קווים מנחים שכדאי לעקוב אחריהם:

  1. חניה בסוג התקע המתאים: ודא שעמדת הטעינה תואמת לסיטרואן C4 X והחנה בנקודת החיבור הנכונה.
  2. טען רק כאשר יש צורך: הימנע מלתפוס מקומות טעינה אם הרכב אינו דורש טעינה. זה מאפשר לאחרים הזקוקים לטעינה לגשת למקומות מוגבלים אלה.
  3. עקוב אחר התקדמות הטעינה של הרכב: השתמש באפליקציה כמו EVgo כדי לעקוב אחר מצב הטעינה של הרכב.
  4. נתק והזז את הרכב לאחר הטעינה: הימנע מלהשאיר את הרכב חונה בעמדת הטעינה זמן רב מהנדרש. לאחר מלא, נתק מיד את המטען והזז את הרכב כדי לפנות מקום לאחרים.

  על ידי הקפדה על הנחיות שימוש נפוצות אלה ותכנון הפסקות טעינה, נהגי רכב חשמליים של סיטרואן C4 X יכולים לתרום לחוויית טעינה ציבורית יעילה ומהנה יותר לכולם.

  כותב המאמר: סהר אוחיון

  כותב ראשי בצוות של חנונים טכנולוגיים

  כחובב טכנולוגיה מושבע, כניסתם של הרכבים החשמליים ועמדות הטעינה לשוק, התגלו כמרגשים הרבה יותר מאשר להמתין ליציאתו של האייפון החדש. באתר ספארק פלאג אני אעזור לכם להבין לעומק את העולם המרגש של רכבים חשמליים ועמדות טעינה.

  מאמרים מומלצים

  מתי מטעינים רכב חשמלי?

  בעלי רכבים חשמליים נהנים מהנוחות של טעינת רכבם בבית, יתרון על פני מכוניות מסורתיות המונעות ...

  מידע נוסף
  עמדת טעינה לרכב חשמלי מומלצת

  עמדת טעינה מומלצת לרכב חשמלי + מדריך

  לאחר בדיקה של עשרות סוגי עמדות, עמדת הטעינה המומלצת ביותר היא עמדת הטעינה של איוי ...

  מידע נוסף