עמדת טעינה לרכב חשמלי סיטרואן C4

עמדת טעינה 32 אמפר 22kW

 • עמדת טעינה עם חיבור Type 2
 • הספק טעינה מקסימלי של 22 קילו ואט - 32 אמפר 
 • כבל טעינה באורך 6 מטרים
 • שליטה על ידי אפליקציה וניהול זמני הטעינה, זרם הטעינה ועוד. התחברות עם בלוטוס
 • עומדת בתקן האירופאי CE המחמיר ביותר בעולם
 • דירוג אטימה גבוה במיוחד למים ואבק: IP65
 • שנתיים אחריות מלאה בתקנה ע"י חשמלאי מוסמך
 • משלוח לכל הארץ בעלות של 49.90 ש"ח בלבד

  למידע נוסף:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


  או התקשרו:
  077-997-1188

  הרכב החשמלי סיטרואן C4 צבר פופולריות בקרב נהגים שמעריכים יעילות, תודעה סביבתית ועיצוב מלוטש. ככל שיותר אנשים מאמצים כלי רכב חשמליים, הדרישה לעמדות טעינה ומדריך מקיף לטעינת סיטרואן C4 הופכת מכרעת. במאמר זה, הדגש יהיה על עמדות טעינה המתאימות לסיטרואן C4, מה שמקל על הנהגים להטעין את מכוניותיהם במהירות וביעילות.

  תכונה ראויה לציון של סיטרואן C4 היא סוללת ה-50 קילוואט-שעה, המספקת טווח של עד 219 מיילים. זה הופך אותו לבחירה מעשית לא רק לנהיגה עירונית, אלא גם לנסיעות ארוכות יותר. עם זאת, כדי להבטיח נסיעה חלקה, חיוני להצטייד באפשרויות טעינה אמינות הממזערות את זמן הטעינה תוך מקסום טווח הנסיעה. מאמר זה יציג מידע רב ערך על זמני טעינה, סוגי כבלים ועמדות טעינה המתאימים ביותר לסיטרואן C4.

  ככל שרכבים חשמליים צוברים אחיזה בשוק, זמינותן של עמדות טעינה ציבוריות ראתה צמיחה משמעותית. בנוסף למטענים ציבוריים, ניתן להתאים פתרונות טעינה ביתיים לצרכיו של אדם פרטי, מה שמבטיח שנהגי סיטרואן C4 יכולים להטעין בקלות את רכביהם. בסעיפים הבאים, המאמר יחקור אפשרויות טעינה שונות, ישפוך אור על היתרונות והחסרונות הפוטנציאליים שלהן, ובסופו של דבר יעזור לנהגי סיטרואן C4 לקבל החלטות מושכלות לגבי צורכי הטעינה שלהם.

  סוגי עמדות טעינה

  טעינה ביתית רגילה

  ניתן להטעין את סיטרואן e-C4 בבית עם מחבר סוג 2, התואם לשקעי חשמל סטנדרטיים הנהוגים בישראל. זמן הטעינה תלוי בדרך כלל בעוצמת עמדת הטעינה הביתית ובקיבולת הסוללה. מטענים ביתיים מספקים בדרך כלל עד 11 קילוואט של הספק, אם כי ההספק בפועל עשוי להשתנות בהתאם למתח הביתי. טעינה בבית מציעה גמישות ונוחות לבעלי רכבים חשמליים מכיוון שהם יכולים להטעין בן לילה, מה שמבטיח סוללה מלאה בבוקר.

  עמדות טעינה ציבוריות

  לטעינה תוך כדי תנועה, עמדות טעינה ציבוריות זמינות עם מחברים מסוג 2 התואמים לסיטרואן e-C4. עמדות טעינה ציבוריות אלו נמצאות בדרך כלל במקומות כמו מרכזי קניות, חניונים ולאורך כבישים מהירים. הזמן שלוקח לטעון בעמדה ציבורית עשוי להשתנות בהתאם למהירות הטעינה שסופקה. כדי למצוא עמדות טעינה ציבוריות בקרבת מקום, בעלי רכב חשמלי יכולים להשתמש ביישומים ניידים שונים או במשאבים מקוונים. חלק מהיתרונות של שימוש בעמדות טעינה ציבוריות כוללים:

  • גישה למהירויות טעינה שונות.
  • זמינות במיקומים נוחים.
  • בדרך כלל בחינם או בתשלום באמצעות מנוי או מודל תשלום כתוספת.

  עמדות טעינה מהירה

  עמדות טעינה מהירה, הידועות גם כנקודות טעינה מהירה, משתמשות במחבר CCS כדי להטעין את ה-Citroen e-C4 במהירות. עמדות אלו מספקות מהירויות טעינה גבוהות יותר, בדרך כלל עד 50 קילוואט ומעלה, מה שמאפשר לבעלי רכב חשמלי להטעין את רכבם בפרק זמן קצר יותר. עמדות טעינה מהירה ממוקמות לרוב בקרבת כבישים מהירים ואזורים עמוסים, מה שהופך אותן לאידיאליות לנסיעות ארוכות או טעינה מהירה. זכור כי שימוש תכוף במטענים מהירים עשוי להשפיע על חיי הסוללה, לכן מומלץ להשתמש בשילוב של סוגים שונים של עמדות טעינה בהתאם לצרכים והעדפות אישיות. היתרונות של שימוש בעמדות טעינה מהירה הם:

  • טעינה מהירה יותר בהשוואה לעמדות טעינה ביתיות וציבוריות רגילות.
  • נוח לנסיעות ארוכות, מכיוון שהוא מקצר את זמן הטעינה באופן משמעותי.
  • מציע מחבר CCS להתאמה ל-Citroen e-C4.

  באמצעות מגוון עמדות טעינה, בעלי רכבים חשמליים יכולים ליהנות מהגמישות והנוחות הנלווים לנהיגה בסיטרואן e-C4. עם אפשרויות לטעינה ביתית רגילה, עמדות טעינה ציבוריות ועמדות טעינה מהירה, יש פתרון אידיאלי לכל מצב וצורך טעינה.

  תהליך התקנה והגדרה

  התקנה מקצועית

  כאשר שוקלים התקנת עמדת טעינה לסיטרואן C4, אפשרות אחת היא להזמין חשמלאי מקצועי שיטפל בתהליך. שיטה זו מבטיחה כי עמדת הטעינה מותקנת כהלכה תוך עמידה בתקני הבטיחות והתקנות הנדרשים. חשמלאי מקצועי בודק את הנכס, מציע את עמדת הטעינה המתאימה בהתאם לדרישות ההספק ומתקין את הציוד הדרוש. תהליך זה כולל בדרך כלל:

  • הערכת מערכת החשמל של הבית
  • קביעת המיקום האופטימלי של עמדת הטעינה
  • התקנת עמדת הטעינה
  • בדיקת מערכת הטעינה כדי להבטיח תפקוד תקין

  אפשרויות התקנה בעצמך

  למי שמעדיף גישת עשה זאת בעצמך להתקנת עמדת טעינה עבור סיטרואן C4 שלהם, יש כמה שלבים שצריך לבצע:

  1. בחר עמדת טעינה: חקור עמדות טעינה שונות, תוך התחשבות בגורמים כמו תאימות, תפוקת כוח ועלות. בדוק את ציוד הטעינה שסופק על ידי יצרן הרכב ובחר מערכת מתאימה.
  2. הבטח תאימות חשמלית: בדוק את הקיבולת החשמלית של הבית, וודא שהאספקה יכולה להתמודד עם העומס הנוסף של עמדת טעינה. אם לא, ייתכן שיהיה צורך לשדרג את מערכת החשמל.
  3. בחר מיקום התקנה: בחר מיקום נוח ונגיש, קרוב באופן אידיאלי למקום החניה של הרכב. שקול להתקין את עמדת הטעינה במוסך, בחניון או בקיר חיצוני.
  4. פעל לפי הוראות ההתקנה: קרא בעיון את הוראות היצרן להרכבה והתקנת עמדת הטעינה ופעל לפיהן. ודא הרכבה נכונה, חיבור לאספקת החשמל והארקה.

  הערה: התקנת עשה זאת בעצמך עשויה להתאים עבור אנשים מסוימים, אך תמיד התייעץ עם חשמלאי מוסמך אם אתה לא בטוח או כאשר אתה עוסק בחיווט מתח גבוה. זה מבטיח בטיחות במהלך ההתקנה ותפעול תקין של עמדת הטעינה.

  שיטות התקנת עמדת טעינה:

  שיטהיתרונותחסרונות
  מקצועיבטיחות, מומחיות, אחריותעלות, תזמון עם חשמלאי
  עשה זאת בעצמךחיסכון בעלויות, שביעות רצון אישיתגוזל זמן, סיכון להתקנה לא נכונה

  טכנולוגיות ותכונות חדשניות

  קישוריות ובקרה של אפליקציות

  סיטרואן C4 מצוידת בקישוריות אפליקציות ותכונות בקרה מתקדמות, המאפשרות לנהגים לנטר ולנהל מרחוק את הרכב החשמלי שלהם. אפליקציית סיטרואן הייעודית מספקת מידע בזמן אמת על מצב הטעינה, רמת הסוללה וטווח משוער. באמצעות האפליקציה, המשתמשים יכולים לתכנן את הטיולים שלהם בצורה יעילה יותר. בנוסף, הם יכולים לשלוט בהגדרות האקלים ולתקן מראש את תא הנוסעים של הרכב כדי להבטיח חווית נהיגה נוחה.

  YouTube video

  טעינה חכמה וניהול אנרגיה

  סיטרואן C4 מתגאה במערכת טעינה חכמה המיועדת לייעל את צריכת האנרגיה ולצמצם את זמן הטעינה. מערכת זו מאפשרת להטעין את הרכב החשמלי באמצעות מגוון אפשרויות טעינה כמו מטענים ביתיים, נקודות טעינה ציבוריות ואפילו מטענים מהירים. ניתן לתזמן את תהליך הטעינה באמצעות אפליקציית סיטרואן, המאפשרת למשתמשים לנצל את תעריפי החשמל מחוץ לשיא, לשפר עוד יותר את היעילות האנרגטית שלו ולהוזיל עלויות תפעול.

  סוללת ה-50 קילוואט-שעה של סיטרואן ניתנת לטעינה בהספק טעינה של 100 קילוואט DC, המספקת מהירויות טעינה מהירות יותר בהשוואה למתחרותיה. זמן הטעינה של סיטרואן C4 תלוי בעמדת הטעינה שבה נעשה שימוש ובטמפרטורת הסביבה, אך הערכות מראות שניתן לבצע טעינה מריק למלא תוך מספר שעות. כמו כן, בעת טעינה באמצעות מטענים מהירים, הוא יכול לטעון בין 20% ל-80% בפרק זמן קצר בהרבה.

  מערכת ניהול האנרגיה בסיטרואן C4 מיושמת כדי לשמור על בריאות הסוללה ולספק ביצועים מיטביים. הוא מנהל ביעילות את צריכת האנרגיה על ידי שימוש בטכנולוגיית בלימה רגנרטיבית, אשר ממירה אנרגיה קינטית הנוצרת במהלך בלימה לאנרגיה חשמלית, מאריכה את חיי הסוללה ומרחיבה את טווח הרכב הכולל.

  על ידי שילוב הטכנולוגיות והתכונות החדשניות הללו, סיטרואן C4 מספקת לנהגים חווית נהיגה חלקה, מחוברת וחסכונית באנרגיה.

  כותב המאמר: סהר אוחיון

  כותב ראשי בצוות של חנונים טכנולוגיים

  כחובב טכנולוגיה מושבע, כניסתם של הרכבים החשמליים ועמדות הטעינה לשוק, התגלו כמרגשים הרבה יותר מאשר להמתין ליציאתו של האייפון החדש. באתר ספארק פלאג אני אעזור לכם להבין לעומק את העולם המרגש של רכבים חשמליים ועמדות טעינה.

  מאמרים מומלצים

  מתי מטעינים רכב חשמלי?

  בעלי רכבים חשמליים נהנים מהנוחות של טעינת רכבם בבית, יתרון על פני מכוניות מסורתיות המונעות ...

  מידע נוסף
  עמדת טעינה לרכב חשמלי מומלצת

  עמדת טעינה מומלצת לרכב חשמלי + מדריך

  לאחר בדיקה של עשרות סוגי עמדות, עמדת הטעינה המומלצת ביותר היא עמדת הטעינה של איוי ...

  מידע נוסף