עמדת טעינה לרכב טסלה מודל Y

עמדת טעינה 32 אמפר 22kW

 • עמדת טעינה עם חיבור Type 2
 • הספק טעינה מקסימלי של 22 קילו ואט - 32 אמפר 
 • כבל טעינה באורך 6 מטרים
 • שליטה על ידי אפליקציה וניהול זמני הטעינה, זרם הטעינה ועוד. התחברות עם בלוטוס
 • עומדת בתקן האירופאי CE המחמיר ביותר בעולם
 • דירוג אטימה גבוה במיוחד למים ואבק: IP65
 • שנתיים אחריות מלאה בתקנה ע"י חשמלאי מוסמך
 • משלוח לכל הארץ בעלות של 49.90 ש"ח בלבד

  למידע נוסף:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


  או התקשרו:
  077-997-1188

  עמדות טעינה עבור טסלה דגם Y מציעות לבעלים אפשרויות נוחות שונות לשמור על כלי הרכב החשמליים שלהם טעונים ומוכנים לדרך. בעלים יכולים להטעין את המכוניות שלהם בבית, בעבודה או במקומות טעינה ציבוריים כגון סופרמרקטים וחניונים ציבוריים. Tesla Model Y משתמש בתקן הטעינה CCS, המורכב מיציאת כניסת AC ו-DC משולבת לתאימות עם הגדרות טעינה שונות.

  בבית, טסלה דגם Y יכולה לטעון בקצב של 11.5 קילוואט עם עמדות ברמה 2, מה שהופך את טעינת הלילה לתהליך פשוט ויעיל. למי שנמצא בדרכים ודורש טעינה מהירה יותר, לדגם Y יש את היכולת לקבל עד 250 קילוואט בעמדות טעינה מהירה DC תואמות מהירות, מה שמפחית מאוד את הזמן הדרוש לטעינה מלאה. טסלה מספקת גם רשת של עמדות טעינה משלהם לשימוש בלעדי על ידי בעלי טסלה.

  כדי לאתר אפשרויות טעינה בקרבת מקום, בעלי טסלה יכולים לנצל את המפה האינטראקטיבית של מצא אותנו שמסופקת על ידי טסלה או להשתמש בפתרונות של צד שלישי. עם הזמינות הגוברת של עמדות טעינה והרחבת רשת הטעינה המתמשכת של טסלה, נהגי דגם Y יכולים ליהנות מהיתרונות של נהיגה ברכב חשמלי תוך שהם חווים הפרעה מינימלית לשגרת היומיום שלהם.

  סוגי עמדות טעינה

  עמדות סופרצ׳ארג׳ר

  עמדות סופרצ׳ארג׳ר של טסלה הם אפשרות הטעינה המהירה ביותר הזמינה עבור דגם Y. עמדות הטעינה אלו ממוקמות ברחבי הארץ והופכות את הנסיעה למרחקים ארוכים עם רכב חשמלי לנוחה יותר. בעת שימוש במגדש, ניתן להטעין את הרכב עד 200 מייל ב-15 דקות בלבד. שימוש בסוג זה של עמדת טעינה מאפשר לבעלי טסלה למזער את זמן הטעינה ולחזור במהירות לכביש במהלך נסיעותיהם.

  מטעני יעד

  מטעני יעד הם אפשרות טעינה איטית יותר אך עדיין נוחה לרכבי טסלה מדגם Y. עמדות אלו נמצאות בדרך כלל במקומות כמו בתי מלון, מסעדות ומרכזי קניות. המטרה העיקרית של Destination Chargers היא לאפשר לבעלי רכבים חשמליים להטעין את המכוניות שלהם בזמן שהם מבקרים במקום, מבלי לדאוג למציאת עמדת טעינה בקרבת מקום. זמני הטעינה בעמדות אלו ישתנו בהתאם לתפוקת הכוח של המטען ורמת הסוללה הנוכחית של הרכב.

  מטעני בית

  טעינת טסלה דגם Y בבית היא האפשרות הנוחה ביותר לצרכי טעינה יומיומיים. ניתן לרכוש יחידות טעינה ביתיות באמצעות מענקים שונים, שיכולים לסייע בעלויות ההתקנה. הסוגים הנפוצים ביותר של מטענים ביתיים הם מטענים איטיים, בעלי הספק בין 3.6 ל-7 קילוואט.

  עבור דגם Y, מחברי הטעינה כוללים את סוג 2 לטעינת AC ואת ה-CCS לטעינת DC. זמני הטעינה בבית יכולים להשתנות בין 16 דקות ל-25 שעות, בהתאם למהירות המטען ורמת הסוללה הנוכחית של הרכב. כתוצאה מכך, הטעינה הביתית עשויה להימשך זמן רב יותר, אך מספקת אפשרות נוחה לנהגים המעדיפים להטעין את רכבם בן לילה או בתקופות ממושכות אחרות בבית.

  מהירות וזמן טעינה

  גורמים המשפיעים על מהירות הטעינה

  מהירות הטעינה של טסלה דגם Y יכולה להיות מושפעת מכמה גורמים, כולל גודל הסוללה, סוג המטען ותפוקת הכוח של עמדת הטעינה.

  לטסלה דגם Y יש קיבולת סוללה של 82 קילו-וואט אשר ממלאת תפקיד משמעותי בקביעת משך הזמן הנדרש לטעינת הרכב. מטענים ועמדות טעינה שונות מספקות מגוון של תפוקות כוח שתהיה להן השפעות שונות על מהירויות הטעינה:

  • מטענים ביתיים: לעמדות טעינה ביתיות יש בדרך כלל הספק נמוך יותר (בסביבות 1.9 קילוואט עד 11 קילוואט), מה שמשפיע על מהירות הטעינה.
  • מטענים במקום העבודה: עמדות הטעינה במקום העבודה מצוידות לרוב במטענים ברמה 2, שיכולים לספק הספק של 11 קילוואט עד 22 קילוואט.
  • עמדות טעינה מהירה ציבוריות: לעמדות סופרצ׳ארג׳ר של טסלה ולעמדות טעינה מהירה ציבוריות אחרות יש תפוקות כוח גבוהות, מה שמאפשר לדגם Y להיטען מהר יותר.

  הטמפרטורה יכולה גם להשפיע על מהירות הטעינה, מכיוון שטמפרטורות סביבה גבוהות או נמוכות יותר עשויות לדרוש ממערכת ניהול הסוללה לווסת את תהליך הטעינה, מה שמוביל להארכת זמני הטעינה.

  זמן טעינה משוער

  זמני הטעינה של Tesla Model Y עשויים להשתנות בהתאם לסוג המטען ותפוקת הכוח שלו. להלן זמני טעינה משוערים על סמך מצבי טעינה שונים:

  • טעינה ברמה 1 (1.9 קילוואט): בבית עם שקע חשמלי רגיל, הגעה ל-80% טעינה יכולה להימשך עד 36 שעות ו-26 דקות.
  • טעינה ברמה 2 (11-22 קילוואט): עם מטען של 11 קילוואט בעבודה או עמדת טעינה ציבורית, זמן הטעינה המשוער להגיע ל-80% הוא בין שעתיים 28 דקות ל-4 שעות 58 דקות.
  • עמדות סופרצ׳ארג׳ר של טסלה: טעינה מהירה עם מגדש על של טסלה מאפשרת לדגם Y לצבור טווח של עד 200 מייל ב-15 דקות.

  חשוב לציין כי זמני הטעינה המשוערים הללו עשויים להשתנות בשל גורמים כגון גודל הסוללה, הטמפרטורה ואחוז הטעינה הנוכחי של הסוללה של הרכב.

  טיפים לטעינה יעילה

  שיטות עבודה מומלצות לניהול סוללה

  טיפול במצבר חיוני להפקת המקסימום מרכב חשמלי. אחד ההיבטים המכריעים של טיפול בסוללה עבור טסלה דגם Y הוא ניטור רמות הטעינה. בדרך כלל מומלץ לא לטעון את הסוללה ל-100% באופן קבוע, מכיוון שהדבר עלול לגרום לפגיעה בסוללה לאורך זמן. במקום זאת, טעינה של עד 80-90% היא הטווח האופטימלי לשימוש יומיומי.

  כמו כן, הימנע מריקון הסוללה מתחת ל-20% מכיוון שהדבר עלול להזיק לסוללה בטווח הארוך. תכנן נסיעות ופגישות טעינה כדי להבטיח שהמכונית תשמור על רמת טעינה נאותה. לצד רמות הטעינה, קחו בחשבון את טמפרטורת הסוללה. טמפרטורה אידיאלית היא בדרך כלל בין 15-25 מעלות צלזיוס, כאשר טמפרטורות נמוכות יותר או קרות יותר עשויות להשפיע על יעילות הטעינה.

  YouTube video

  מקסום יעילות הטעינה

  היבט חיוני של טעינה יעילה הוא בחירת אפשרות הטעינה המתאימה ביותר עבור טסלה דגם Y. טעינה ביתית באמצעות שקע חשמל רגיל עשויה להימשך כ-25 שעות, בעוד ששימוש במטען קיר ייעודי יקצר את הזמן הזה במידה ניכרת.

  לקבלת התוצאות המהירות ביותר בנסיעות בכביש או כאשר אתה ממהר, בחר ב-Tesla Superchargers, שיכולים לספק טעינה משמעותית תוך כ-16 דקות בלבד. בנוסף, בעלי דגם Y יכולים להשתמש במתאם J1772 כדי להטעין ברוב עמדות הטעינה לרכבים חשמליים שאינם של טסלה.

  הנה כמה גורמים שכדאי לקחת בחשבון כדי למקסם את יעילות הטעינה:

  • מיקום טעינה: השתמש באפליקציות שונות כדי למצוא עמדות טעינה ציבוריות בקרבת מקום, כולל מטענים של Tesla Superchargers ומטענים שאינם של Tesla התואמים למתאם J1772.
  • מהירות טעינה: בחר במטענים בעלי הספק גבוה יותר כגון עמדות רמה 2 או 3, המספקות זמן טעינה מהיר יותר בהשוואה לשקע חשמלי רגיל.
  • לוח זמנים לטעינה: כדי לשמור על בריאות הסוללה האופטימלית, תזמן הפעלות טעינה קבועות. זה מבטיח שהסוללה לא יושבת במצב טעינה גבוה או נמוך לפרקי זמן ממושכים.
  • עלות טעינה: שקול לטעון בשעות השפל או בעבודה, מכיוון שתעריפי החשמל עשויים להיות נמוכים יותר בזמנים אלו.

  על ידי ביצוע שיטות עבודה מומלצות אלה לניהול סוללות ואופטימיזציה של יעילות הטעינה, בעלי טסלה מדגם Y יכולים להבטיח שהרכב החשמלי שלהם יישאר במצב מעולה, תוך הפחתת זמן ועלות הטעינה הכוללים.

  כותב המאמר: סהר אוחיון

  כותב ראשי בצוות של חנונים טכנולוגיים

  כחובב טכנולוגיה מושבע, כניסתם של הרכבים החשמליים ועמדות הטעינה לשוק, התגלו כמרגשים הרבה יותר מאשר להמתין ליציאתו של האייפון החדש. באתר ספארק פלאג אני אעזור לכם להבין לעומק את העולם המרגש של רכבים חשמליים ועמדות טעינה.

  מאמרים מומלצים

  מתי מטעינים רכב חשמלי?

  בעלי רכבים חשמליים נהנים מהנוחות של טעינת רכבם בבית, יתרון על פני מכוניות מסורתיות המונעות ...

  מידע נוסף
  עמדת טעינה לרכב חשמלי מומלצת

  עמדת טעינה מומלצת לרכב חשמלי + מדריך

  לאחר בדיקה של עשרות סוגי עמדות, עמדת הטעינה המומלצת ביותר היא עמדת הטעינה של איוי ...

  מידע נוסף