כיצד תמצאו בקלות עמדת טעינה ציבורית בקרבתכם?

הצמיחה של כלי רכב חשמליים הביאה לעלייה בצורך בעמדות טעינה נגישות ונוחות. אנשים רבים המחזיקים או שוקלים לרכוש רכבים חשמליים תוהים לעתים קרובות כיצד לאתר עמדות טעינה בקרבת מקום. למרבה המזל, ישנם מספר משאבים וכלים זמינים כדי לעזור לנהגים למצוא נקודות טעינה בסביבתם.

אחת הדרכים היעילות ביותר למצוא עמדת טעינה קרובה היא באמצעות מפות מקוונות או יישומים ניידים, המתעדכנים כל הזמן בנתונים בזמן אמת על הזמינות, התמחור והתאימות של יציאות הטעינה. כלים דיגיטליים אלה נועדו לספק למשתמשים גישה קלה למידע חיוני לטעינת כלי הרכב החשמליים שלהם, ולאפשר להם לתכנן את הנסיעות שלהם בהתאם.

יתר על כן, ישנם סוגים שונים של עמדות טעינה, כולל רשתות טעינה מהירה ציבוריות ונקודות טעינה ברמה 2. חיוני לבעלי רכבים חשמליים להכיר את האפשרויות הללו ולקבוע איזה סוג של עמדת טעינה המתאימה ביותר לצרכיהם. ידע זה, בשילוב עם שימוש בכלים דיגיטליים, יסייעו להבטיח חווית טעינה חלקה ויעילה לנהגי רכב חשמלי.

הבנת עמדות הטענה לרכב חשמלי

סוגי עמדות טעינה

ישנם שלושה סוגים עיקריים של עמדות טעינה לרכב חשמלי:

 1. רמה 1: סוג זה של עמדת טעינה משתמש בשקע 120 וולט רגיל, כמו אלה המשמשים למכשירי חשמל ביתיים נפוצים. זוהי האפשרות האיטית ביותר לטעינת רכבים חשמליים, מכיוון שהיא מספקת טווח של 2-5 מיילים בלבד לכל שעת טעינה.
 2. רמה 2: עמדות טעינה אלו פועלות ב-240 וולט ומספקות בדרך כלל טווח של 10-60 מיילים לשעת טעינה. הם נמצאים בדרך כלל בחללים ציבוריים, במשרדים ובמקומות מגורים.
 3. טעינה מהירה DC: עמדות טעינה מהירה של DC, המכונה גם רמה 3, מספקות הספק טעינה הנע בין 50 קילוואט ל-350 קילוואט. הם יכולים להטעין רכבים חשמליים עד 80% תוך 20-30 דקות, מה שהופך אותם לאידיאליים לנסיעות למרחקים ארוכים.

מחברי טעינה נפוצים

קיימים מספר מחברי טעינה עבור כלי רכב חשמליים, בהתאם לדגם הרכב ולאזור. להלן רשימה של המחברים הנפוצים ביותר:

 • J1772: מחבר זה משמש בדרך כלל עבור עמדות טעינה ברמה 1 ורמה 2 ותואם לרוב כלי הרכב החשמליים בשוק.
 • CHAdeMO: מחבר זה פותח במקור ביפן, משמש בעיקר עבור עמדות טעינה מהירה DC ונמצא בדרך כלל ברכבים חשמליים של ניסאן ומיצובישי.
 • CCS (מערכת טעינה משולבת): מחבר זה משלב גם יכולות טעינה AC ו-DC ומשמש לעמדות טעינה מהירה ברמה 2 ו-DC. הוא תואם לכמה מותגי רכב חשמליים, כגון BMW, פולקסווגן וג'נרל מוטורס.
 • מחבר טסלה: מחבר זה בלעדי לרכבים חשמליים של טסלה וניתן להשתמש בו גם בעמדות רמה 2 וגם בעמדות Supercharger (הטעינה המהירה של טסלה). עם זאת, רכבי טסלה יכולים גם להשתמש במתאם לטעינה בעמדות שאינן של טסלה.

כאשר מחפשים עמדות טעינה לרכב חשמלי בקרבת מקום, שקול להבין את סוג עמדת הטעינה ואת המחבר המתאים לרכב שלך כדי להפוך את התהליך לחלק.

תכנון טיולים ארוכים

טיפים לתכנון מסלול

תכנון נסיעה ארוכה עם רכב חשמלי דורש שיקול דעת מדוקדק של עמדות הטעינה לאורך הדרך. חשוב לבחור מסלול אופטימלי הכולל עמדות טעינה בפרקי זמן קבועים תוך הימנעות מעקיפות כדי לחסוך בזמן. ישנם מספר כלים ואתרים זמינים עבור נהגי רכב חשמלי כדי לסייע בתכנון המסלולים שלהם. פלטפורמות אלו מאפשרות לנהגים להתאים אישית את העדפותיהם.

 1. הגדר נקודת התחלה ויעד ברורים
 2. בחר רשתות עמדות טעינה מועדפות
 3. שים עין על טווח הרכב ובחר עצירות בטווח
 4. בדוק אם יש מתקנים בעמדת הטעינה, כגון מסעדות סמוכות, עמדות מנוחה או מלונות
 5. קבע את זמני הטעינה וההמתנה המועדפים
 6. עקוב אחר השעה ביום או ביום בשבוע בעת תכנון הנסיעה כדי למנוע עומס בעמדת הטעינה

זמינות עמדת טעינה

יש צורך בגישה לעמדות טעינה במהלך נסיעה ברכב חשמלי. יש כיום יותר מ-30,000 עמדות טעינה זמינות ברחבי העולם, והמספר גדל ללא הרף ככל שהאימוץ של כלי רכב חשמליים ממשיך לגדול.

כמה שיקולים מרכזיים בעת השימוש בכלים אלה כוללים:

 • בדיקת מיקומים ומרחקים של עמדות טעינה
 • התאמת עמדות הטעינה שנבחרו לסוג התקע ומהירות הטעינה של הרכב
 • הבטחת שעות הפעילות של העמדות תואמות את לוח הזמנים של הנסיעה
 • אישור נגישות לעמדה ואמצעי תשלום

על ידי שילוב עצות אלו לתכנון מסלול ולקחת בחשבון את זמינות עמדת הטעינה, משתמשי רכב חשמלי יכולים לצאת בביטחון לנסיעות ארוכות בידיעה שיש להם מסלול מתוכנן היטב וגישה לעמדות הטעינה הנחוצות. בכך, הם יכולים לחוות את היתרונות של בעלות על רכב חשמלי תוך מזעור אי הנוחות הפוטנציאלית.

כותב המאמר: סהר אוחיון

כותב ראשי בצוות של חנונים טכנולוגיים

כחובב טכנולוגיה מושבע, כניסתם של הרכבים החשמליים ועמדות הטעינה לשוק, התגלו כמרגשים הרבה יותר מאשר להמתין ליציאתו של האייפון החדש. באתר ספארק פלאג אני אעזור לכם להבין לעומק את העולם המרגש של רכבים חשמליים ועמדות טעינה.

מאמרים מומלצים

מתי מטעינים רכב חשמלי?

בעלי רכבים חשמליים נהנים מהנוחות של טעינת רכבם בבית, יתרון על פני מכוניות מסורתיות המונעות ...

מידע נוסף
עמדת טעינה לרכב חשמלי מומלצת

עמדת טעינה מומלצת לרכב חשמלי + מדריך

לאחר בדיקה של עשרות סוגי עמדות, עמדת הטעינה המומלצת ביותר היא עמדת הטעינה של איוי ...

מידע נוסף