כמה עולה עמדת טעינה לרכב?

עמדת טעינה 32 אמפר 22kW

 • עמדת טעינה עם חיבור Type 2
 • הספק טעינה מקסימלי של 22 קילו ואט - 32 אמפר 
 • כבל טעינה באורך 6 מטרים
 • שליטה על ידי אפליקציה וניהול זמני הטעינה, זרם הטעינה ועוד. התחברות עם בלוטוס
 • עומדת בתקן האירופאי CE המחמיר ביותר בעולם
 • דירוג אטימה גבוה במיוחד למים ואבק: IP65
 • שנתיים אחריות מלאה בתקנה ע"י חשמלאי מוסמך
 • משלוח לכל הארץ בעלות של 49.90 ש"ח בלבד

  למידע נוסף:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


  או התקשרו:
  077-997-1188

  ככל שהפופולריות של כלי רכב חשמליים ממשיכה לעלות, אנשים רבים שוקלים את העלויות הכרוכות בהתקנת עמדת טעינה לרכב בביתם. עמדות טעינה ביתיות מספקות דרך נוחה לבעלי רכבים חשמליים להטעין את המכוניות שלהם, ומבטלות את הצורך להסתמך רק על רשתות טעינה ציבוריות. שני גורמים עיקריים תורמים לעלות התקנת עמדת טעינה לרכב: המטען עצמו והעבודה הכרוכה בתהליך ההתקנה.

  עמדת טעינה ברמה 2, המתאימה לרוב כלי הרכב החשמליים, יכולה לעלות בין $350 ל-$900, תלוי בדגם ובמאפיינים הספציפיים. בנוסף לעלות המטען, עלויות העבודה בהתקנה יכולות לנוע בין 400 ל-1,700 דולר. לבעלי טסלה, מחבר קיר טסלה זמין בעלות של $500, עם דמי התקנה שנעים בין $500 ל-$1,200. העלות הכוללת משתנה בהתאם לגורמים כמו מורכבות ההתקנה, תעריפי העבודה המקומיים וכל עבודת חשמל נוספת הנדרשת.

  עלויות התקנה

  עלויות עבודה והיתרים

  עלות התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי תלויה בגורמים שונים, כגון סוג המטען הנבחר והצורך בעבודות חשמל נוספות. בממוצע, עלויות העבודה נעות בין 400$ ל-$1,700.

  שדרוגים חשמליים

  רוב עמדות הטעינה לרכב חשמלי דורשות מעגל ייעודי של 240 וולט. במקרים שבהם אחד לא זמין כבר, ייתכן שבעל הבית יזדקק לשדרוגי חשמל, שיכולים להשתנות במידה רבה על סמך מצבים בודדים. העלות עבור שדרוגים אלה יכולה לנוע בין $250 ל$1,500 או יותר.

  אם לוח החשמל של הבית נמצא בקיבולת מלאה, ייתכן שיהיה צורך בשדרוג לוח כדי לתמוך במעגל נוסף. עלות שדרוג זו נעה בדרך כלל בין 1,200$ ל-$3,000.

  גורמים המשפיעים על העלות

  סעיף זה דן בגורמים המשפיעים על עלות עמדות הטעינה לרכב. שני גורמים עיקריים המשפיעים על העלות מנותחים: רמת הטעינה וסוג הרכב החשמלי.

  רמת הטעינה

  רמת הטעינה מתייחסת לתפוקת הכוח ולמהירות הטעינה המסופקת על ידי עמדת הטעינה. ישנן שלוש רמות טעינה בסיסיות:

  1. רמה 1: זוהי צורת הטעינה האיטית ביותר, בדרך כלל מספקת טווח של 2-5 מיילים לשעה של טעינה. עמדות טעינה ברמה 1 הן בדרך כלל הכי פחות יקרות להתקנה, מכיוון שניתן לחבר אותן ישירות לשקע חשמל רגיל.
  2. רמה 2: עמדות הטעינה הללו נטענות בכ-6 קילוואט (kW) או מעט יותר, ומוסיפות כ-20 מיילים של טווח בשעה של טעינה. עמדות רמה 2 דורשות בדרך כלל חיווט ייעודי והן יקרות יותר להתקנה מאשר עמדות רמה 1, אך הן מציעות זמני טעינה מהירים יותר לנהגי רכב חשמלי.
  3. רמה 3: ידועה גם כ-DC Fast Charging או Superchargers, רמה זו מציעה את מהירויות הטעינה המהירות ביותר, ומספקת טווח של עד 250 מיילים בשעה. עם זאת, עמדות אלו הן היקרות ביותר להתקנה בשל דרישות ההספק הגבוהות והציוד המיוחד שלהן.

  בסך הכל, לכל רמת טעינה יתרונות וחסרונות משלה, כאשר עלויות ההתקנה גדלות לצד מהירות הטעינה.

  סוג רכב חשמלי

  סוג הרכב החשמלי הנטען משחק תפקיד גם בקביעת העלות של עמדת טעינה לרכב. יצרנים ודגמים שונים של רכבים חשמליים עשויים לדרוש מחברי טעינה שונים, כמו גם תאימות משתנה עם רמות שונות של עמדות טעינה.

  כמה יצרני רכב חשמליים, כמו טסלה, פיתחו עמדות טעינה קנייניות משלהם שמתאימות אך ורק לרכבים שלהם. עלויות ההתקנה של עמדות אלו עשויות להיות שונות מהעלויות של התקנת עמדות טעינה אוניברסליות יותר.

  לסיכום, הן רמת הטעינה והן סוג הרכב החשמלי הנטען משפיעים משמעותית על עלות התקנת עמדת הטענה לרכב. על ידי הבנת הגורמים הללו, בעלי עמדות טעינה פוטנציאליים יכולים לקבל החלטות מושכלות לגבי אפשרויות הטעינה המתאימות ביותר לצרכים ולתקציבים שלהם.

  כותב המאמר: סהר אוחיון

  כותב ראשי בצוות של חנונים טכנולוגיים

  כחובב טכנולוגיה מושבע, כניסתם של הרכבים החשמליים ועמדות הטעינה לשוק, התגלו כמרגשים הרבה יותר מאשר להמתין ליציאתו של האייפון החדש. באתר ספארק פלאג אני אעזור לכם להבין לעומק את העולם המרגש של רכבים חשמליים ועמדות טעינה.

  מאמרים מומלצים

  מתי מטעינים רכב חשמלי?

  בעלי רכבים חשמליים נהנים מהנוחות של טעינת רכבם בבית, יתרון על פני מכוניות מסורתיות המונעות ...

  מידע נוסף
  עמדת טעינה לרכב חשמלי מומלצת

  עמדת טעינה מומלצת לרכב חשמלי + מדריך

  לאחר בדיקה של עשרות סוגי עמדות, עמדת הטעינה המומלצת ביותר היא עמדת הטעינה של איוי ...

  מידע נוסף