כמה עולה להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי?

ככל שהפופולריות של כלי רכב חשמליים ממשיכה לעלות, יותר ויותר אנשים שוקלים התקנת עמדות טעינה בבתיהם. זה לא רק מספק את הנוחות של טעינת הרכב בנוחות של רכושו, אלא גם מבטל את הטרחה שבחיפוש אחר עמדות טעינה ציבוריות. מטבע הדברים, זה מעלה את השאלה כמה עולה להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי.

עלות התקנת עמדת טעינה עשויה להשתנות מאוד בהתאם לגורמים כגון סוג המטען המותקן ומורכבות תהליך ההתקנה. בממוצע, עלות התקנת מטען ברמה 2 נעה בין $750 ל-$2,600. עמדות טעינה ניידות או נייחות על הקיר עולים בין 350 ל-900 דולר, בעוד שעלויות העבודה נעות בדרך כלל בין 400 ל-1,700 דולר. יתר על כן, עבור אלה שבבעלותם טסלה, עלויות התקנת המטען נעות בסביבות $500 עד $1,200, לא כולל מחבר קיר טסלה במחיר של $500.

סוגי עמדות הטענה לרכב חשמלי

ישנם שלושה סוגים עיקריים של עמדות טעינה לרכבים חשמליים: רמה 1, רמה 2 ועמדת טעינה מהירה DC. כל סוג מציע מהירויות טעינה שונות ומתאים למקרי שימוש שונים.

עמדות טעינה ברמה 1

עמדות טעינה ברמה 1 משתמשות בשקע ביתי רגיל של 120 וולט. הם מספקים מהירות טעינה איטית, בדרך כלל מוסיפים כ-5 עד 8 קילומטרים של טווח לשעה לרכב החשמלי. עמדה מסוג זה מתאימה לרכבים חשמליים קטנים יותר, טעינת לילה, או מילוי מצבר בזמן שהרכב החשמלי חונה בבית. עלות התקנת עמדה ברמה 1 היא מינימלית מכיוון שהיא אינה דורשת שדרוגי חשמל משמעותיים.

עמדות טעינה ברמה 2

עמדות טעינה ברמה 2 נפוצות יותר לשימוש ביתי ומסחרי. הם דורשים שקע 240 וולט (בדומה לשקעים המשמשים למכשירים גדולים). עמדות אלו טוענות רכבים חשמליים מהר יותר מעמדות רמה 1, ומספקות טווח של כ-20 עד 80 קילומטרים לשעה של טעינה, בהתאם למפרטי הרכב והמטען.

עלות התקנת עמדת טעינה ברמה 2 תלויה במספר גורמים, לרבות סוג עמדת הטעינה, מיקום ונגישות אתר ההתקנה והספק החשמלי. עלויות ההתקנה של עמדות רמה 2 נעות בדרך כלל בין 3,700 ל-10,500 ש"ח (1,175 עד 3,300 דולר).

עמדות טעינה מהירה DC

עמדות טעינה מהירה של DC, הידועות גם בשם עמדות רמה 3, מיועדות למקומות טעינה ציבוריים כגון עמדות מנוחה בכבישים מהירים או מגרשי חניה מסחריים. הם מסוגלים להטעין במהירות רכבים חשמליים עם תפוקת ההספק הגבוה שלהם, ולהוסיף עד 300 קילומטרים של טווח לשעה של טעינה או אפילו יותר. עם זאת, לא כל כלי הרכב החשמליים יכולים להשתמש בעמדות הטעינה המהירה הללו, שכן התאימות תלויה במערכת הטעינה של הרכב החשמלי.

עלות התקנת עמדת טעינה מהירה DC גבוהה משמעותית מעמדות רמה 1 או רמה 2, בשל דרישות ההתקנה המורכבות שלהן ותפוקת ההספק הגבוהה יותר. הם גם צורכים יותר אנרגיה, מה שמשפיע על עלות החשמל. עם זאת, היתרונות של טעינה מהירה יותר הופכים אותם לאפשרות אטרקטיבית עבור שטחים ציבוריים או עסקים המעוניינים לספק שירות ללקוחות רכב חשמלי.

דרכים לחסוך בהתקנה

תמריצים והנחות

אחת הדרכים להפחית את העלות של התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי היא לחפש תמריצים והנחות. מדינות, רשויות וסוכנויות לעיתים מציעות תמריצים כספיים לעידוד אימוץ כלי רכב חשמליים והתקנת עמדות טעינה. תמריצים אלה עשויים לבוא בצורה של זיכוי מס, הנחות, או אפילו התקנות מטען בחינם במקרים מסוימים. חקור את התמריצים הזמינים באזור שלך כדי לקבוע אם הם יכולים לעזור לקזז את העלות של התקנת עמדת טעינה.

טיפים להתקנת עשה זאת בעצמך

דרך נוספת לחסוך כסף בהתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי היא לשקול התקנת עשה זאת בעצמך (עשה זאת בעצמך). אפשרות זו עשויה להתאים אם לאדם שמתקין את עמדת הטעינה יש הבנה טובה בעבודות החשמל ומרגיש בנוח לקחת על עצמו אחריות זו. כמה טיפים להתקנת עשה זאת בעצמך מוצלחת עשויים לכלול:

 1. רכישת מטען נייד: מטענים ניידים יכולים להיות אופציה משתלמת יותר בהשוואה להתקנות קבועות מכיוון שהם אינם דורשים עבודת חשמל מקיפה או מעגל חשמלי ייעודי חדש.
 2. בחרו את כבל הטעינה המתאים: בחרו כבל טעינה התואם לרכב החשמלי ולמקור הכוח בבית, בהתחשב בשקעי החשמל הסטנדרטיים, המתח והאמפר המשמשים בארץ.
 3. פעל לפי הנחיות הבטיחות: הקפד לציית לתקני הבטיחות וההנחיות המקומיים כדי למנוע תאונות או בעיות חשמל במהלך תהליך ההתקנה.
 4. התייעצו עם אנשי מקצוע במידת הצורך: אם אינכם בטוחים לגבי חלק כלשהו של התקנת עשה זאת בעצמך, פנה לייעוץ מחשמלאי מורשה או בעל רכב חשמלי מנוסה.

על ידי בחינת תמריצים זמינים או בחירה בהתקנה של עשה זאת בעצמך, אפשר לחסוך כסף בהתקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי.

בחירת המתקין הנכון

מציאת קבלן בעל מוניטין

כאשר בוחנים התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי, חיוני למצוא קבלן בעל מוניטין מנוסה בתחום זה. זה יכול להבטיח תהליך התקנה חלק ועמדת טעינה אמינה לרכב. כדי לזהות את הקבלן הנכון, אנשים צריכים:

 • חקור ביקורות מקוונות ועדויות מלקוחות קודמים
 • חפש המלצות מחברים, משפחה או עמיתים
 • אמת את האישורים של הקבלן, כגון רישיונות וכיסוי ביטוחי, כדי להבטיח עמידה בתקנות המקומיות

הצעות מחיר

השוואת הצעות מחיר ממספר קבלנים חיונית במציאת התמורה והשירות הטובים ביותר. להלן ההיבטים הבאים שיש לקחת בחשבון בעת השוואת הצעות מחיר:

 • היקף העבודה: ודא שהקבלן מספק מתווה ברור ומפורט של העבודה הנדרשת, כולל כל ההיתרים או הבדיקות הנדרשות.
 • עלות כוללת: חפש הצעת מחיר הכוללת את מחיר עמדת הטעינה, עלויות עבודה, חומרים וכל עמלה נוספת, כגון היתרים או בדיקות. המרת מחירים לשקל ישראלי חדש (ש"ח) עשויה להיות שימושית להשוואה קלה יותר.
 • אחריות: ודא שהקבלן מציע אחריות על עבודתו ועל עמדת הטעינה עצמה. זה יכול לספק הגנה אם מתעוררות בעיות כלשהן לאחר השלמת ההתקנה.
 • ציר זמן: השווה את הזמן המשוער שייקח לכל קבלן להשלים את ההתקנה, תוך התחשבות בהתנגשויות פוטנציאליות בתזמון.

על ידי מחקר מעמיק של קבלנים והשוואת הצעות מחיר, אנשים יכולים לקבוע איזה איש מקצוע מתאים ביותר להתקין עמדת טעינה לרכב החשמלי שלהם. שיקול זהיר זה יאפשר התקנה מוצלחת וחווית משתמש משביעת רצון בטווח הארוך.

כותב המאמר: סהר אוחיון

כותב ראשי בצוות של חנונים טכנולוגיים

כחובב טכנולוגיה מושבע, כניסתם של הרכבים החשמליים ועמדות הטעינה לשוק, התגלו כמרגשים הרבה יותר מאשר להמתין ליציאתו של האייפון החדש. באתר ספארק פלאג אני אעזור לכם להבין לעומק את העולם המרגש של רכבים חשמליים ועמדות טעינה.

מאמרים מומלצים

מתי מטעינים רכב חשמלי?

בעלי רכבים חשמליים נהנים מהנוחות של טעינת רכבם בבית, יתרון על פני מכוניות מסורתיות המונעות ...

מידע נוסף
עמדת טעינה לרכב חשמלי מומלצת

עמדת טעינה מומלצת לרכב חשמלי + מדריך

לאחר בדיקה של עשרות סוגי עמדות, עמדת הטעינה המומלצת ביותר היא עמדת הטעינה של איוי ...

מידע נוסף