איך מתקינים עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף?

עמדת טעינה 32 אמפר 22kW

 • עמדת טעינה עם חיבור Type 2
 • הספק טעינה מקסימלי של 22 קילו ואט - 32 אמפר 
 • כבל טעינה באורך 6 מטרים
 • שליטה על ידי אפליקציה וניהול זמני הטעינה, זרם הטעינה ועוד. התחברות עם בלוטוס
 • עומדת בתקן האירופאי CE המחמיר ביותר בעולם
 • דירוג אטימה גבוה במיוחד למים ואבק: IP65
 • שנתיים אחריות מלאה בתקנה ע"י חשמלאי מוסמך
 • משלוח לכל הארץ בעלות של 49.90 ש"ח בלבד

  למידע נוסף:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


  או התקשרו:
  077-997-1188

  ככל שרכבים חשמליים צוברים פופולריות ברחבי העולם, הביקוש לתשתית טעינה נוחה גם הוא במגמת עלייה. בבתים משותפים, התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי יכולה להוות תוספת חשובה, שכן היא מציעה למספר דיירים את האפשרות להטעין את רכביהם בו זמנית ובקצב מהיר יותר מאשר שימוש בשקעים סטנדרטיים. תהליך התקנת עמדת טעינה בבית משותף עשוי להתגלות מורכב יותר עקב גורמים נוספים כגון ריבוי משתמשים, בעלות על נכס ואחריות משותפת לעלויות. לכן טרם ההתקנה יש לקבל קודם כל אישור מוועד הבית להתקנה של עמדת טעינה.

  אחד השיקולים המרכזיים בעת התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף הוא ההחלטה על הסוג והרמה הנכונים של המטען. על בעלי בתים ודיירים להתחשב בגורמים כגון קיבולת הסוללה של הרכב החשמלי ודרישות מהירות הטעינה, השטח הפנוי והתשתית החשמלית הקיימת של הבית המשותף לפני בחירת מטען מתאים. במקרים רבים, מטען ברמה 2 עשוי להיות הבחירה האופטימלית, שכן הוא מספק טעינה מהירה ויעילה יותר ממטען ברמה 1 סטנדרטית ופונה למגוון רחב של דגמי רכב חשמליים.

  בחירת הסוג הנכון של עמדת טעינה

  כאשר מתכננים התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף, חשוב לבחון איזה סוג עמדה הכי מתאים לצרכי הדיירים וליכולותיהם. ישנם שלושה סוגים עיקריים של עמדות טעינה, כאשר לכל עמדת טעינה מחיר שונה בהתאם למאפיינים שלה: רמה 1, רמה 2 וטעינה מהירה DC.

  טעינה ברמה 1

  טעינה ברמה 1 משתמשת בשקע החשמל הסטנדרטי של 120 וולט הנפוץ בבתים. סוג טעינה זה הוא האפשרות האיטית ביותר ומספק בדרך כלל קצב טעינה של 3 עד 5 קילומטרים לשעה. תושבים שמשתמשים בעיקר ברכבם החשמלי לנסיעות קצרות וטעינת לילה עשויים ליהנות מבחירה חסכונית זו. כמה שיקולים לטעינה ברמה 1 כוללים:

  • עלויות התקנה מינימליות
  • שיעורי טעינה מספיקים עבור כלי רכב חשמליים בשימוש יומיומי מוגבל
  • אין צורך בציוד טעינה נפרד, רק כבל טעינה

  טעינה ברמה 2

  למי שמחפש יכולות טעינה מהירה יותר, עמדת טעינה ברמה 2 עשויה להתאים יותר. אפשרות זו דורשת שקע 240 וולט ומעגל ייעודי. קצבי הטעינה מהירים במידה ניכרת, בדרך כלל 20 עד 80 קילומטרים לשעה, תלוי ברכב וביכולות המטען. בבית משותף, זו יכולה להיות אופציה מועילה אם מספר כלי רכב חשמליים יחויבו בסיבוב. כמה נקודות מפתח לטעינה ברמה 2 כוללות:

  • קצבי טעינה מהירים יותר
  • עלויות התקנה מתונות
  • ציוד טעינה המותקן בדרך כלל על קיר

  טעינה מהירה DC

  עמדות טעינה מהירה של DC הן האפשרות המהירה ביותר, הטוענות את רוב כלי הרכב החשמליים עד קיבולת של עד 80% תוך כ-20 עד 30 דקות. עם זאת, עמדה מסוג זה עשויה שלא להתאים לבית משותף בשל עלויות ההתקנה הגבוהות ודרישות החשמל הגבוהות יותר. זה נפוץ יותר במקומות מסחריים או ציבוריים, מה שהופך אותו לפחות רלוונטי עבור מצבי דיור משותף.

  כאשר מחליטים על סוג עמדת הטענה המתאימה לבית משותף, על התושבים לשקול את היתרונות והחסרונות של כל אפשרות ולקחת בחשבון את הצרכים הספציפיים שלהם, כגון מרחקי נסיעה ושימוש יומיומי. תכנון נכון יאפשר פתרון טעינה העונה על צרכי כלל התושבים תוך התחשבות בהתאמה לתשתית החשמל המקומית.

  תהליך התקנה

  העסקת חשמלאי מקצועי

  בבית משותף חשוב להזמין חשמלאי מקצועי להתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי. חשמלאי מיומן יכול להעריך את צרכי הנכס, כמו חישובי עומס חשמלי והערכות אתר, כדי לקבוע את המיקום וההגדרה הנכונים של עמדת הטעינה. הם יכולים גם לעזור בהשגת כל ההיתרים הדרושים שעשויים להידרש להתקנה. לאחר בדיקות מקיפות של אזור ההתקנה החשמלאי יתן הצעת מחיר לביצוע התקנת עמדת הטעינה.

  החשמלאי צריך להיות מנוסה בהתקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי ולהיות בעל אישורים רלוונטיים. חיפוש פשוט יכול לעזור למצוא ספקים מקומיים עם הכישורים הנכונים.

  חיבור העמדה לאספקת חשמל

  לאחר בחירת חשמלאי מקצועי, תהליך ההתקנה מתחיל בחיבור עמדת הטעינה לאספקת החשמל של הבית. החשמלאי יוודא אם החיווט החשמלי הקיים יכול להתמודד עם העומס הנוסף או שהוא מצריך שדרוג. חשוב לוודא שעמדת הטעינה מחוברת למתח והאמפר המתאימים, בהתחשב בעובדה שהמתח הסטנדרטי בישראל הוא 230 וולט, וסוג השקע העיקרי הוא H עם 16 אמפר.

  החשמלאי יתקין את עמדת הטעינה לפי הנחיות היצרן, תוך התחשבות באופי המשותף של הנכס. לצורך נגישות נוחה לכל הדיירים, יש להציב את העמדה בשטח משותף או בחניה. כמו כן, יש לספק שילוט מתאימים והנחיות לגבי שימוש ובטיחות.

  תחזוקה ופתרון בעיות

  תחזוקה שוטפת

  תחזוקה שוטפת של עמדות טעינה חיונית לשמירה על עמדת טעינה לרכב חשמלי במצב עבודה אופטימלי.

  • בדוק בקביעות את עמדת הטעינה לאיתור סימני בלאי.
  • בדוק את התקע והכבל לאיתור התקלפות, סדקים ונזקים אחרים.
  • נקה את עמדת הטעינה ורכיביה עם מטלית רכה ותמיסת ניקוי עדינה כדי להסיר לכלוך או פסולת.
  • בדוק את עמדת הטעינה מעת לעת כדי לוודא שהיא פועלת כהלכה.

  ביצוע שלבי תחזוקה אלה יכול לסייע במניעת בעיות פוטנציאליות ולהבטיח שעמדת הטעינה מספקת שירות אמין.

  בעיות ופתרונות נפוצים

  בעיה 1: טעינה איטית

  פתרון: ודא שכבל הטעינה מחובר היטב בשני הקצוות ובדוק כל נזק או התקלקלות בכבל. חבר מחדש את המחבר במידת הצורך, או שקול להחליף את הכבל אם הוא פגום.

  בעיה 2: עמדת הטעינה לא עובדת

  פתרון: בדוק את אספקת החשמל לעמדת הטעינה, וודא שהיא מקבלת חשמל ממערכת החשמל או ממפסק החשמל. אפס את עמדת הטעינה במידת הצורך וודא שרמות מתח מתאימות זמינות בבית המשותף.

  בעיה 3: טעינה לא עקבית

  פתרון: בדוק את תקע הטעינה כדי לוודא שהוא נקי וללא פסולת, מה שעלול להשפיע על חיבור הטעינה. נקה כראוי את יציאת הטעינה של הרכב החשמלי ואת תקע הטעינה במידת הצורך.

  הקפדה על טיפים אלו לפתרון בעיות יכולה לעזור לשמור על פעילות חלקה של עמדת הטעינה בבית משותף, ולהבטיח חוויה ללא טרחה לבעלי רכב חשמלי.

  כותב המאמר: סהר אוחיון

  כותב ראשי בצוות של חנונים טכנולוגיים

  כחובב טכנולוגיה מושבע, כניסתם של הרכבים החשמליים ועמדות הטעינה לשוק, התגלו כמרגשים הרבה יותר מאשר להמתין ליציאתו של האייפון החדש. באתר ספארק פלאג אני אעזור לכם להבין לעומק את העולם המרגש של רכבים חשמליים ועמדות טעינה.

  מאמרים מומלצים

  מתי מטעינים רכב חשמלי?

  בעלי רכבים חשמליים נהנים מהנוחות של טעינת רכבם בבית, יתרון על פני מכוניות מסורתיות המונעות ...

  מידע נוסף
  עמדת טעינה לרכב חשמלי מומלצת

  עמדת טעינה מומלצת לרכב חשמלי + מדריך

  לאחר בדיקה של עשרות סוגי עמדות, עמדת הטעינה המומלצת ביותר היא עמדת הטעינה של איוי ...

  מידע נוסף