עמדת טעינה ניידת או נייחת – מה כדאי לבחור?

עמדת טעינה 32 אמפר 22kW

 • עמדת טעינה עם חיבור Type 2
 • הספק טעינה מקסימלי של 22 קילו ואט - 32 אמפר 
 • כבל טעינה באורך 6 מטרים
 • שליטה על ידי אפליקציה וניהול זמני הטעינה, זרם הטעינה ועוד. התחברות עם בלוטוס
 • עומדת בתקן האירופאי CE המחמיר ביותר בעולם
 • דירוג אטימה גבוה במיוחד למים ואבק: IP65
 • שנתיים אחריות מלאה בתקנה ע"י חשמלאי מוסמך
 • משלוח לכל הארץ בעלות של 49.90 ש"ח בלבד

  למידע נוסף:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


  או התקשרו:
  077-997-1188

  ההחלטה בין עמדת טעינה ניידת או נייחת לכלי רכב חשמליים יכולה להיות בחירה מאתגרת עבור הצרכנים. שתי האפשרויות מציעות הטבות ייחודיות ועונות לצרכים שונים. על ידי הבנת ההבדלים העיקריים בין המטענים הללו, המשתמשים יכולים לקבל החלטה מושכלת יותר בהתבסס על אורח החיים וההעדפות שלהם.

  עמדות טעינה ניידות מיועדות לניידות, ומאפשרות לאנשים לטעון את כלי הרכב החשמליים שלהם תוך כדי תנועה. מטענים אלה הם אידיאליים עבור אלה שנוסעים לעתים קרובות או שאולי אין להם גישה עקבית למיקום טעינה קבוע. ניתן לחבר אותם למקורות כוח שונים ולהציע את הגמישות לטעינת רכב חשמלי במגוון נסיבות.

  מצד שני, עמדות טעינה נייחות מהוות פתרון קבוע יותר, המספקות מקום ייעודי לטעינת רכבים חשמליים בבית או במקום העבודה. מטענים אלה מתהדרים לעתים קרובות בתפוקות הספק גבוהות יותר, וכתוצאה מכך זמני טעינה מהירים יותר. עמדות טעינה נייחות מתאימות למשתמשים המחפשים אפשרות אמינה וידידותית לשימוש יומיומי. הבחירה בין עמדת טעינה ניידת או נייחת תלויה בסופו של דבר בצרכים האישיים, ההעדפות והמטרה המיועדת.

  יתרונות וחסרונות

  היתרונות של עמדות טעינה ניידות

  עמדות טעינה ניידות מספקות לבעלי רכבים חשמליים את הגמישות להטעין את כלי הרכב שלהם בכל עת ובכל מקום שהם צריכים. ניתן לשאת את המטענים הניידים הללו בקלות בתא המטען של המכונית ולהשתמש בהם בדרכים. ישנם מספר יתרונות לשימוש בעמדות טעינה ניידות, כגון:

  • ניידות: ניתן להשתמש בהם במקומות שונים, מה שהופך אותו נוח לבעלי רכבים חשמליים להטעין את המכוניות שלהם בכל עת הצורך.
  • קל לשימוש: מטענים ניידים מגיעים בדרך כלל עם ממשקים ידידותיים למשתמש ודורשים הגדרה מינימלית, מה שמקל על כל אחד להשתמש.
  • גיבוי לשעת חירום: מטען נייד זמין יכול להיות מציל חיים במצבים שבהם עמדת טעינה נייחת בקרבת מקום אינה זמינה.

  היתרונות של עמדות טעינה נייחות

  עמדות טעינה נייחות מותקנות באופן קבוע במיקום ספציפי, ומציעות שיטה אמינה ונוחה לטעינת רכבים חשמליים. כמה יתרונות של עמדות טעינה נייחות כוללים:

  • טעינה מהירה: עמדות טעינה נייחות רבות מספקות טעינה מהירה, מקצרת משמעותית את הזמן הנדרש לטעינת סוללת המכונית בהשוואה למטענים ניידים.
  • עלויות תשתית מופחתות: התקנת עמדת טעינה נייחת אחת בשטח ציבורי יכולה לשרת מספר רב של בעלי רכבים חשמליים בסביבה.
  • חיבור יציב: מאחר שעמדות טעינה נייחות מותקנות באופן קבוע, הן מציעות חיבור חזק ואמין יותר למקור החשמל.

  חסרונות של עמדות טעינה ניידות

  יש כמה חסרונות לשימוש בעמדות טעינה ניידות, כגון:

  • זמני טעינה איטיים יותר: לרוב לוקח לעמדות טעינה ניידות זמן רב יותר להטעין רכבים חשמליים, במיוחד בהשוואה למטענים נייחים במהירות גבוהה.
  • קיבולת מוגבלת: מטענים ניידים יכולים להתמודד רק עם כמות מוגבלת של חשמל בכל פעם, מה שעלול להוביל לזמני טעינה ארוכים יותר או לצורך להטעין את המטען עצמו.

  חסרונות של עמדות טעינה נייחות

  עמדות טעינה נייחות מגיעות עם סט חסרונות משלהן, כולל:

  • זמינות מוגבלת: עמדות טעינה נייחות מוגבלות לפעמים במספרן ויכולות להיות עמוסות עקב ביקוש גבוה, מה שעלול לגרום לזמני המתנה ארוכים יותר למשתמשים.
  • עלויות התקנה: מיקומים מסוימים עשויים לדרוש עדכוני תשתית יקרים כדי להתקין עמדות טעינה נייחות.
  • פחות גמישות: מכיוון שעמדות טעינה נייחות קבועות, בעלי רכבים חשמליים חייבים להסתמך על תשתית הטעינה הקיימת, שאולי לא תמיד ממוקמת בנוחות בנסיעות היומיומיות שלהם.

  גורמים שיש לקחת בחשבון בעת הבחירה

  מיקום

  כאשר מחליטים בין עמדת טעינה ניידת או נייחת, שקול את המיקומים שבהם הרכב החשמלי ייטען בתדירות הגבוהה ביותר. אם הטעינה תתרחש בעיקר בבית או במיקום בודד, עמדה נייחת יכולה להיות הגיונית יותר. עם זאת, אם הרכב יוטען במקומות שונים, כגון בעבודה, עמדות טעינה ציבוריות או ביקור חברים ובני משפחה,עמדה ניידת עשויה להיות נוחה יותר.

  תדירות שימוש

  תדירות הטעינה של הרכב החשמלי משחקת תפקיד משמעותי בבחירה בין עמדות טעינה ניידות לנייחות. אם טוענים מדי יום או באופן עקבי במיקום מסוים, עמדה נייחת עשויה להיות הבחירה הטובה ביותר. מצד שני, אם הטעינה היא פחות תכופה או מתרחשת במספר מיקומים, עמדת טעינה ניידת מציעה גמישות רבה יותר.

  תקציב

  תקציב הוא גורם מפתח בבחירה בין עמדות טעינה ניידות לנייחות. עמדות קיר נייחות עשויות להיות יקרות יותר מראש בגלל עלויות ההתקנה, בעוד שעמדות ניידות בדרך כלל זולות יותר וניידות. עם זאת, לאורך זמן, עלות הטעינה של רכב חשמלי עשויה להיות מושפעת גם מהעמדה שנבחרה ומהתאימות שלה לדגמי רכב חשמליים ורשתות טעינה שונות.

  תאימות

  ודא שעמדת הטעינה שנבחרה תואמת לרכב החשמלי מבחינת סוג התקע, מהירות הטעינה ורשתות הטעינה הזמינות. חלק מכלי רכב חשמליים עשויים לדרוש עמדות טעינה ספציפיות, בעוד שאחרים יכולים להסתגל לסוגי תקע ולמהירויות טעינה שונות. חשוב לחקור את דרישות הטעינה של הרכב ולהשוות אותן ליכולות של עמדת הטעינה לפני קבלת החלטה סופית.

  כותב המאמר: סהר אוחיון

  כותב ראשי בצוות של חנונים טכנולוגיים

  כחובב טכנולוגיה מושבע, כניסתם של הרכבים החשמליים ועמדות הטעינה לשוק, התגלו כמרגשים הרבה יותר מאשר להמתין ליציאתו של האייפון החדש. באתר ספארק פלאג אני אעזור לכם להבין לעומק את העולם המרגש של רכבים חשמליים ועמדות טעינה.

  מאמרים מומלצים

  מתי מטעינים רכב חשמלי?

  בעלי רכבים חשמליים נהנים מהנוחות של טעינת רכבם בבית, יתרון על פני מכוניות מסורתיות המונעות ...

  מידע נוסף
  עמדת טעינה לרכב חשמלי מומלצת

  עמדת טעינה מומלצת לרכב חשמלי + מדריך

  לאחר בדיקה של עשרות סוגי עמדות, עמדת הטעינה המומלצת ביותר היא עמדת הטעינה של איוי ...

  מידע נוסף