הכנות ובדיקות שחשוב לבצע לפני התקנת עמדת טעינה בבית

עמדת טעינה 32 אמפר 22kW

 • עמדת טעינה עם חיבור Type 2
 • הספק טעינה מקסימלי של 22 קילו ואט - 32 אמפר 
 • כבל טעינה באורך 6 מטרים
 • שליטה על ידי אפליקציה וניהול זמני הטעינה, זרם הטעינה ועוד. התחברות עם בלוטוס
 • עומדת בתקן האירופאי CE המחמיר ביותר בעולם
 • דירוג אטימה גבוה במיוחד למים ואבק: IP65
 • שנתיים אחריות מלאה בתקנה ע"י חשמלאי מוסמך
 • משלוח לכל הארץ בעלות של 49.90 ש"ח בלבד

  למידע נוסף:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


  או התקשרו:
  077-997-1188

  הפופולריות הגוברת של כלי רכב חשמליים הובילה בעלי בתים רבים לשקול התקנת עמדות טעינה במגוריהם. לפני נקיטת צעד זה, יש לערוך מספר הכנות ובדיקות בטיחות על מנת להבטיח תהליך התקנה חלק וביצועים מיטביים. במאמר זה, נדון בכמה מהשלבים הקריטיים להתכונן להתקנת עמדת טעינה ביתית.

  אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון לפני התקנת עמדת טעינה בבית הוא הקיבולת החשמלית של בית המגורים. זה כרוך בהערכת החיווט הנוכחי, השקעים ולוח החשמל כדי לקבוע אם הם יכולים להתמודד עם העומס הנוסף של עמדת הטעינה. במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך לשדרג את מערכת החשמל כדי להתאים לדרישות ההספק המוגברות. זה עשוי לכלול קבלת אישורים, שכן בניינים משותפים דורשים אישור של ועד הבית להתקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי.

  הערכת מערכת החשמל שלך

  לוח שירות ראשי

  לפני התקנת עמדת טעינה בבית, חיוני להעריך את מערכת החשמל. התחילו בבדיקת לוח השירות הראשי, האחראי על חלוקת החשמל בכל הבית. חפש סימני נזק או בלאי שעלולים לגרום לבעיות במהלך ההתקנה או לאחר מכן. שימו לב לדירוג הזרם הנוכחי של הפאנל, שכן חיוני לוודא שדרישות עמדת הטעינה תואמות את הקיבולת החשמלית של הבית.

  קיבולת מפסק מעגל

  לאחר מכן, בדוק את הקיבולת של מפסקי החשמל של הבית. עמדות הטעינה לרכב חשמלי דורשות מעגל ייעודי, לכן חשוב לוודא שיש מספיק מקום וקיבולת בלוח המפסק כדי להכיל את העומס הנוסף. עמדת טעינה ביתית טיפוסית יכולה לדרוש בין 20 ל-50 אמפר של כוח, בהתאם למפרט המטען. קחו בחשבון את הגורמים האלה בעת הערכת השטח הפנוי והאמפר:

  • מעגלים קיימים: ספור את מספר המעגלים שכבר נמצאים בשימוש ובדוק אם יש מספיק מקום למפסקים נוספים.
  • דירוג אמפר: השווה את דרישות הזרם של עמדת הטעינה עם הצריכה של מעגלים קיימים כדי להבטיח שיש קיבולת מספקת.

  חיבור לרשת

  לבסוף, הערך את החיבור של הבית לרשת החשמל. בעוד שרוב הבתים באזורים עירוניים ופרבריים כבר מחוברים, חיוני להבטיח שהרשת תוכל לתמוך בעומס המוגבר מעמדת הטעינה. צור קשר עם חברת החשמל המקומית כדי לדון בצרכים ובדרישות להתקנת עמדת טעינה בבית. הם יכולים לספק את כל ההיתרים הדרושים או לספק הנחיות לגבי שדרוג החיבור כדי להבטיח ביצועים מיטביים של עמדת הטעינה.

  בחירת עמדת טעינה

  לפני התקנת עמדת טעינה בבית, ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון. חלק זה יכסה את ההבדלים בין עמדות טעינה ברמה 1 ורמה 2, תאימות לרכבים חשמליים ותכונות טעינה חכמות.

  רמה 1 לעומת רמה 2

  עמדות טעינה ברמה 1 ורמה 2 הן הסוגים הנפוצים ביותר לשימוש מגורים:

  • עמדות טעינה ברמה 1: עמדות אלו משתמשות בשקע חשמל סטנדרטי (110-120V). הם מציעים יכולות טעינה איטית, המספקות בדרך כלל טווח של 3 עד 5 קילומטרים בשעה. אפשרות זו מתאימה ביותר לבעלי צרכי נהיגה יומיומיים מינימליים.
  • עמדות טעינה ברמה 2: עמדות אלו דורשות מעגל חשמלי ייעודי של 208-240V. הם מספקים טעינה מהירה יותר, ומספקים כ-40 קילומטרים של טווח לשעה. אפשרות זו מתאימה ביותר לאנשים עם נסיעות נסיעה ארוכות יותר או לאלו המעוניינים בטעינה מהירה יותר.

  תאימות לרכב שלך

  ודא שעמדת הטעינה תואמת לרכב החשמלי שבבעלותך. רוב הרכבים החשמליים משתמשים במחבר טעינה סטנדרטי בשם J1772. עם זאת, דגמים מסוימים, במיוחד מיצרנים אירופאים, עשויים לדרוש מחבר אחר. בדוק את מפרטי הרכב שלך ואת התאימות של עמדת הטעינה לפני ביצוע רכישה.

  תכונות טעינה חכמה

  עמדות טעינה מודרניות רבות מציעות תכונות טעינה חכמות, המספקות נוחות וחיסכון בעלויות:

  • טעינה מתוזמנת: מאפשר לך לטעון בשעות שפל או בזמנים שבהם תעריפי החשמל נמוכים יותר, מה שמפחית את עלויות האנרגיה.
  • ניטור ובקרה מרחוק: מאפשר מעקב אחר התקדמות הטעינה והתאמות של הגדרות הטעינה, גם כאשר לא מהבית.
  • ניהול עומסים: מאזן את העומס החשמלי במשק הבית שלך כדי למנוע עומס יתר במעגלים וכדי לייעל את יעילות הטעינה.

  בטיחות ובדיקה

  הגנה מפני תקלות קרקע

  היבט אחד מכריע בהתקנת עמדת טעינה בבית הוא הבטחת הגנה מפני תקלות קרקע. תקלת הארקה מתרחשת כאשר זרם חשמלי תועה מחוץ לנתיבו המיועד, מה שגורם לסיכון פוטנציאלי של שריפה או התחשמלות. כדי למנוע סכנות אלו, ודא שעמדת הטעינה כוללת מערכת מובנית להגנה מפני תקלות קרקע. תכונה זו מזהה אי סדרים בזרם החשמלי ומנתקת מיד את החשמל לעמדת הטעינה, ומונעת תאונות.

  בדיקת עומס

  בדיקת עומס היא שלב חיוני נוסף בהכנה להתקנת עמדת טעינה ביתית. בדיקת עומס קובעת את קיבולת מערכת החשמל ואת יכולתה להתמודד עם הביקוש הנוסף של עמדת טעינה. מכיוון שציוד טעינת רכב חשמלי יכול לצרוך כמויות משמעותיות של חשמל, ביצוע בדיקת עומס הוא חיוני כדי למנוע עומס יתר על מערכת החשמל הקיימת.

  חשמלאי מוסמך יכול לבצע בדיקה זו על ידי הערכת דירוג ההספק של עמדת הטעינה, עומס החשמל הקיים והקיבולת הזמינה של מערכת החשמל בבית. התוצאה עוזרת לבעלי בתים לקבוע אם מערכת החשמל שלהם יכולה לתמוך בעמדת הטעינה או אם יש צורך בשדרוגים.

  כותב המאמר: סהר אוחיון

  כותב ראשי בצוות של חנונים טכנולוגיים

  כחובב טכנולוגיה מושבע, כניסתם של הרכבים החשמליים ועמדות הטעינה לשוק, התגלו כמרגשים הרבה יותר מאשר להמתין ליציאתו של האייפון החדש. באתר ספארק פלאג אני אעזור לכם להבין לעומק את העולם המרגש של רכבים חשמליים ועמדות טעינה.

  מאמרים מומלצים

  מתי מטעינים רכב חשמלי?

  בעלי רכבים חשמליים נהנים מהנוחות של טעינת רכבם בבית, יתרון על פני מכוניות מסורתיות המונעות ...

  מידע נוסף
  עמדת טעינה לרכב חשמלי מומלצת

  עמדת טעינה מומלצת לרכב חשמלי + מדריך

  לאחר בדיקה של עשרות סוגי עמדות, עמדת הטעינה המומלצת ביותר היא עמדת הטעינה של איוי ...

  מידע נוסף