כללי בטיחות בזמן שימוש והתקנה של עמדות טעינה

עמדת טעינה 32 אמפר 22kW

 • עמדת טעינה עם חיבור Type 2
 • הספק טעינה מקסימלי של 22 קילו ואט - 32 אמפר 
 • כבל טעינה באורך 6 מטרים
 • שליטה על ידי אפליקציה וניהול זמני הטעינה, זרם הטעינה ועוד. התחברות עם בלוטוס
 • עומדת בתקן האירופאי CE המחמיר ביותר בעולם
 • דירוג אטימה גבוה במיוחד למים ואבק: IP65
 • שנתיים אחריות מלאה בתקנה ע"י חשמלאי מוסמך
 • משלוח לכל הארץ בעלות של 49.90 ש"ח בלבד

  למידע נוסף:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


  או התקשרו:
  077-997-1188

  האימוץ של כלי רכב חשמליים גדל בקצב מהיר ברחבי העולם. עם הצמיחה הזו מגיע צורך מוגבר בעמדות טעינה בשטחי מגורים, מסחר וציבוריים. הבטחת ההתקנה והשימוש הבטוחים בעמדות אלו היא חשיבות עליונה להגנה על המשתמשים והרכוש כאחד. מאמר זה ידון בכללי הבטיחות ובהנחיות הבטיחות החיוניים שיש לפעול לפיהם במהלך ההתקנה והתפעול של עמדות טעינה לרכב חשמלי.

  בטיחות מתחילה בהתקנה נכונה. זה קריטי לגרום לחשמלאי מוסמך להתקין מעגל ייעודי עבור יחידת הטעינה, מכיוון שחיווט ביתי ישן עלול שלא להתאים לשימוש עם ציוד אספקת רכב חשמלי. בנוסף, יש המעדיפים להתקין התקני טעינה ברמה II הדורשים תשומת לב מיוחדת. כדי לשפר עוד יותר את הבטיחות במהלך השימוש, עמדות הטעינה צריכות להיות מצוידות גם בהתקני זרם שיורית, שיכולים לזהות תקלות ולכבות אוטומטית את אספקת החשמל.

  דרישות בטיחות כלליות

  מפרטים חשמליים

  בעת התקנת עמדות טעינה, חיוני להקפיד על מפרטי החשמל ותקנות הבטיחות של עמדות הטעינה כדי להבטיח פעולה בטוחה ויעילה. שקול את ההיבטים הבאים:

  • מתח ואמפר: ודא שעמדת הטעינה תואמת לשקעי החשמל והמתח הסטנדרטיים (230 וולט) המשמשים בישראל.
  • הגנה על מעגלים: התקן מפסקים מתאימים כדי למנוע עומס חשמלי ולהגן מפני קצרים.
  • הארקה: הארקה נכונה חיונית כדי להפחית את הסיכון להתחשמלות. פעל תמיד לפי המלצות ההארקה של היצרן.
  • ניהול כבלים: שמור את כבלי הטעינה במצב תקין ומאורגנים כראוי כדי למנוע סכנת מעידה או נזק לכבלים.

  עמידות במזג אוויר

  מכיוון שעמדות הטעינה חשופות לעתים קרובות לתנאי מזג אוויר שונים, חיוני לבחור מכשירים עם תכונות עמידות מתאימות למזג האוויר. שקול את הגורמים הבאים:

  • דירוג הגנה מפני כניסה (IP): בחר עמדות טעינה עם דירוג IP הולם, המציין את רמת ההגנה מפני אבק ומים. באופן כללי, דירוג IP גבוה יותר מספק הגנה טובה יותר.
  • עמידות בפני קרינת UV: ודא שחומר האחסון של עמדת הטעינה עמיד בפני קרינה אולטרה סגולה (UV), מונע בלאי מוקדם והשפלה הנגרמים מחשיפה ממושכת לשמש.
  • טווח טמפרטורה: בחר עמדת טעינה המתאימה לאקלים המקומי, המסוגלת לפעול בבטחה בתוך תנודות הטמפרטורה האופייניות בישראל.

  על ידי עמידה בדרישות הבטיחות המתאימות, כולל מפרטים חשמליים ותכונות עמידות בפני מזג אוויר, עמדת הטעינה יכולה לספק אפשרות בטוחה ואמינה עבור משתמשי רכב חשמלי.

  הנחיות בטיחות בהתקנה

  התקנה מקצועית

  זה חיוני להבטיח התקנה נכונה של עמדות הטענה לרכב חשמלי על ידי שכירת אנשי מקצוע מוסמכים. לחשמלאים מוסמכים יש את הידע והמיומנויות הדרושים כדי לעמוד בתקנות ובקודים הבטיחותיים המקומיים, הם יכולים למנוע ביעילות סכנות פוטנציאליות, כגון שריפות או התחשמלות. בנוסף, טכנאים מומחים יכולים לנווט בין המורכבויות של חוקי הבנייה המקומיים כדי להבטיח תאימות ואישורים חלקים.

  ניהול כבלים

  ניהול כבלים בטוח הוא היבט חיוני בהתקנות של עמדות טעינה לרכב חשמלי. טיפול נכון בכבלים מסייע במניעת סכנות מעידה, כמו גם בלאי ובלאי. יישם את השיטות המומלצות הבאות לניהול כבלים יעיל:

  1. כבלים מאובטחים: השתמש במארגני כבלים כדי לאגד בצורה מסודרת ולאבטח כבלי טעינה כאשר אינם בשימוש. זה מקטין את הסיכויים לנזק מקרי ומשפר את הבטיחות הכוללת של העמדה.
  2. אורך כבל: בחר את אורך הכבל המתאים למיקום עמדת הטעינה. הימנע משימוש בכבלים ארוכים מדי שעלולים ליצור עומס או סכנות על הקרקע.
  3. בדוק כבלים באופן קבוע: בצע בדיקות קבועות של כבלי הטעינה לאיתור סימני נזק או בלאי. החלף או תקן מיד כבלים פגומים כדי למזער את הסיכון לסכנות חשמליות בעמדות טעינה.
  4. עמידות בפני מזג אוויר: ודא שכבלי הטעינה בנויים לשימוש חיצוני ויכולים לעמוד בתנאי מזג אוויר שונים. יש להשתמש בכיסויים עמידים למים ובטכניקות איטום מתאימות כדי למנוע חדירת מים ולהגן על רכיבי עמדת הטעינה.

  על ידי ציות להנחיות הבטיחות בהתקנה, בעלי רכבים חשמליים יכולים להבטיח חווית טעינה בטוחה ויעילה, ולהפחית את הסיכונים הכרוכים בהתקנה לא נכונה.

  אמצעי בטיחות לשימוש

  חיבור תקין

  בשימוש בעמדות טעינה, חיוני ליצור חיבור נכון ומאובטח בין הרכב החשמלי לציוד הטעינה. יש להקפיד על הנחיות היצרן ולהשתמש בציוד מוסמך התומך במערכת הטעינה ובמפרט הרכב. זה מבטיח שהרכב החשמלי מקבל את טווח המתח והזרם המתאימים בזמן הטעינה, ומפחית את הסיכון להתחממות יתר או שריפות אפשריות.

  ניטור

  למען בטיחות מיטבית, יש צורך לעקוב אחר תהליך הטעינה באופן קבוע. זה כולל בדיקת סימני בלאי או נזק בכבלים ובמחברים, כמו גם התבוננות במחווני מצב הטעינה. בנוסף, עמדות הטעינה לרכב חשמלי צריכות לספק חיבור קרקע (אדמה) לרכב, שהוא חיוני לבטיחות המכונית ושל הנהג שלה. אם עמדת הטעינה ממוקמת בחוץ, ודא אם היא בטוחה לשימוש בתנאי רטיבות על ידי עיון בהנחיות היצרן.

  תחזוקה

  תחזוקה שוטפת חיונית כדי להבטיח את הבטיחות והאמינות לטווח ארוך של עמדות הטעינה וכדי לעמוד בתקנות הישראליות. בצע בדיקות תקופתיות לציוד הטעינה, חפש סימני בלאי או נזק, או אי סדרים כלשהם בתהליך הטעינה. שמור על אזור הטעינה נקי ורחוק מכל סכנה אפשרית, כגון פסולת או חומרים דליקים. חשוב גם לבצע בדיקות חשמל כדי להבטיח את תפקוד תקין של עמדת הטעינה ותכונות הבטיחות שלה. בכל מקרה של בעיה, פנה לעזרה מטכנאי מקצועי או מספק עמדת הטעינה.

  על ידי שילוב אמצעי בטיחות אלה בשימוש ובהתקנה של עמדות טעינה, המשתמשים יכולים למזער סיכונים תוך שמירה על כלי הרכב החשמליים שלהם טעונים כראוי ומוכנים לשימוש.

  כותב המאמר: סהר אוחיון

  כותב ראשי בצוות של חנונים טכנולוגיים

  כחובב טכנולוגיה מושבע, כניסתם של הרכבים החשמליים ועמדות הטעינה לשוק, התגלו כמרגשים הרבה יותר מאשר להמתין ליציאתו של האייפון החדש. באתר ספארק פלאג אני אעזור לכם להבין לעומק את העולם המרגש של רכבים חשמליים ועמדות טעינה.

  מאמרים מומלצים

  מתי מטעינים רכב חשמלי?

  בעלי רכבים חשמליים נהנים מהנוחות של טעינת רכבם בבית, יתרון על פני מכוניות מסורתיות המונעות ...

  מידע נוסף
  עמדת טעינה לרכב חשמלי מומלצת

  עמדת טעינה מומלצת לרכב חשמלי + מדריך

  לאחר בדיקה של עשרות סוגי עמדות, עמדת הטעינה המומלצת ביותר היא עמדת הטעינה של איוי ...

  מידע נוסף